Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Briti Oxfordi teadlased hoiatavad, et abistatud enesetapp võib kaasa tuua pika ja piinarikka surma.

Abistatud enesetapp, mille tarbeks Eestis hiljuti kampaania korras raha korjati, võib teadlaste väitel kaasa tuua ligi nädal kestva piinarikka suremise, kuna manustatud aineid ei pruugi olla lihtne neelata ja inimene võib oksendama hakata. Kokkuvõttes võib see tuua kaasa ebainimliku surma.

Abistatud enesetapp on lubatud mõnedes Euroopa riikides ja USA osariikides. Asjatundjate väitel võib surm kujuneda pikaks ja vaevaliseks, kui ained ei tööta kiiresti. Patsientidele antakse ravim või tablett, mis toob kaasa teadvusetuse ja surma.

Uuringud näitavad, et kuigi loodetakse, et surm on kiire ja vaevatu, see alati siiski päris nii ei ole. Patsientidel võib olla raske oma doosi manustada, kas siis neelamisraskuste või oksendamise tõttu. Mõned inimesed on koomast ärganud ja nende suremine on kestnud nädal aega.

Uuringust tuli välja, et kahel kolmandikul juhtudel saabus surm 90 minuti jooksul, ent kolmandiku puhul kestis suremine kuni 30 tundi ja mõnel juhul lausa 7 päeva.

Oxfordi ülikooli teadlaste läbi viidud uuring on avaldatud ajakirjas British Medical Journal.

Assisted dying methods can lead to “inhumane” deaths

Methods for assisting death in countries where the practice is legal do not reliably achieve unconsciousness at the time of death to ensure that the patient experiences no pain or distress, a review published in the journal Anaesthesia has found.1 An argument made in support of assisted dying is that it minimises patients’ pain and distress and allows them to die with dignity at a time and place of their choosing.

Kommentaarid

Viimased uudised