Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teadlased ei suutnud pärast pikki otsinguid leida naistel tupepiirkonnast ülitundlikku kohta, mis on väidetavalt seotud intensiivse orgasmiga.

Arstide väitel pole üldse kindel, et mingit G-punkti üldse eksisteerib. Väidetav erogeenne koht sai algselt nime Saksa günekoloogi Ernst Gräfenbergi järgi, vahendab Daily Mail.

Pärast Gräfenbergi avastust on naistel G-punkti otsitud 70 aastat, aga erilise eduta. Nüüd on teadlased lõpuks avastanud, miks mehed seda punkti üles ei leia – seda polegi olemas.

Nüüd väidavad teadlased, et naistel polegi tupe piirkonnas väikest ja ülitundlikku kohta, millega on seotud eriti tugevad orgasmid. Saksa günekoloog Ernst Gräfenberg väitis 1950ndatel aastatel, et naistel on tupes teatud piirkonnas suurem hulk närvilõpmeid. Värske uuring aga väidab, et naistel poole sellist punkti, vaid närvilõpmed on küllalt hajustalt jaotatud.

Teadusajakirjas International Urogynaecology Journal avaldatud Istanbuli teadlaste uuring väidab, et tõendid G-punkti olemasolu kohta on puudulikud.

Dr Gräfenberg, kes leiutas ka tupespiraali ei nimetanud G-punkti enda järgi, seda tegid 1980ndatel Ameerika seksuoloogid, kellele hakkas G-punkti idee meeldima. Pärast seda hakati müüma G-punkti stimuleerimiseks mõeldud seksilelusid ja ravimeid.

Kuigi G-punktist räägiti aastakümneid, avastas üks mees selle ühel 83-aastasel naisel alles 8 aastat tagasi. G-punkti stimuleerimisest on saanud miljoni dollari äri, aga teadlased on suhtunud siiani asjasse skeptiliselt.

Viimased uudised