Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Riigikogu liige Tarmo Kruusimäe pidas ettekande seoses meestepäevaga: vaatame, kes enne läheb arsti juurde!

Tänan, hea aseesimees! Head töötajad! Head inimesed, kes te vaatate! See oli meil meeleolukas nädal. Laupäev oli meil meestepäev. Kõik küsivad, miks. Rahvusvaheline meestepäev, hakkas Uus-Meremaalt ta tulema, sellepärast et pandi tähele, et eesnäärmevähki suremus on tunduvalt suur. Jaa-jaa, ka mina arvasin, et see on midagi muud, aga nii ta on.

Nüüd pühapäev oli meil väga meeleolukas, rahvusvaheline lastepäev. Tegemist siis sellega, et laste õiguste, alguses võeti seal deklaratsioon vastu, vist, mälu järgi, et 59. aastal, ja 89. aastal võib-olla isegi konventsioon. Võin eksida.

Ja tahaks tulla selle meestepäeva juurde. Me teame, et on movember, et mehed kannavad muntse. Ah jaa, meestepäev on kohe pärast isadepäeva, et huvitav, kaks kingitust tuleb kohe järjest teha. Et kuidagi kurnav, justkui nagu mingi kaubanduspühad. Ei ole, see on päriselt ka probleem.

Kui me vaatame, vanemad olijad siin teavad, et ikka aastas keegi kutsutakse ära. See, et kampaania korras käiakse nüüd arsti juures, mehed käivad novembrikuus, no ega see ikka väga ei vea ka, lihtsam oleks kutsuda äkki mõned meedikud siia. Miks ma seda ütlen? Kui meil oli vaja vaktsineerida, kui see vaktsineerimine oleks toimunud nii, et mine ja vaktsineeri, siis oleks see protsent olnud ääretult väike. Esimese päevaga üks kolmandik Riigikogu saadikuid vaktsineeris end ära, kuna see toimetati ja tehti meil siin üsna käepäraseks.

Ma tean, et Eesti mees läheb arsti juurde täpselt poolteist aastat hiljem, siis kui on vaja. Ja meid on kasvatatudki sellisteks matšodeks, et me ei virise, me ei vingu, me oleme mehed, vahest suure, vahest väikese algustähega. Ja ega minagi ei ole teist kuidagi parem. Aga sina, kes sa praegusel hetkel nagu vaatad, tahad sa olla minust parem mees, tahad sa olla minust kõvem mees, julgelt välja öelda seda, et ma olen Kruusimäest kõvem? Kruusimäe võib tegija olla, aga ma olen Kruusimäest kõvem. Ehk siis minu väljakutse: vaatame, kes enne läheb arsti juurde. Äkki lähed sina?

Miks ma selle väljakutse pakun välja? Enda elust ma ju suurt väga ei hooli, sest elu kord on selline. Mina lähtun sellest, ja tõesti, see on fakt, mitte keegi ei ole väljunud siit elust veel elavana. Mine sina, ole minust targem, ole minust nutikam, mine sinna kontrolli. Ma tean, et paljud naised võib-olla kingivad, võib-olla ei kingi, saad aru, seda, et sa läheksid sinna kontrolli.

See on jube nüri rääkida, aga vaata, autoga me käime mingeid tehnoülevaatuseid tegemas, mingi sirts-kõrts juhtub ja juba me oleme, oi-oi, midagi on viga. Aga see, mis meil endal on, see, mida me enda kehamarkerid annavad, see kõik ju möödub. Ma käisin ka ulja näoga hea mitu-mitu nädalat või suisa lõhkise luuga ringi, arvasin, et sõrm on paigast ära. Pärast tuli välja, et näed, ei olnudki paigast ära, tuli lihtsalt mingite kruvide ja plaadiga kokku keerata, kusjuures ma ei teagi, mis bändi plaat see oli. Nali naljaks. Ole Kruusimäest kõvem. Mine palun kontrolli ja siis vaatame, kes enne jõuab, mina või sina. Ma ütlen ette: mul ei ole aega, mul ei ole tahtmist, sellepärast et ma olen mees. Ole minust vingem mees! Aitäh!

Siin on asja kohta video:

Viimased uudised