Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mana Kaasik

Volikogu kehtestas parkimistasu määruse muudatused, millega lõpeb tasuta parkimislubade väljastamine ning elektriautode parkimistasuvabastus.

Linnavolikogu tänase otsuse kohaselt ei anta 2024. aastast enam tasuta parkimislube. Hetkel on linn andnud välja 149 tasuta parkimise luba, millest 81 on linnavalitsuse osakondade ja hallatavate asutuste kasutuses ning 68 muude asutuste kasutuses. Alates uuest aastast kaotavad need kehtivuse ja uusi ei väljastata.

Elektriautode tasuta parkimisõigus kaob 15. novembrist 2024. Praegu on tasuta parkimisluba antud ligi 1150 elektrisõidukitele ja kesklinnas parkimise soodustamine nii suurele masinate arvule ei ole põhjendatud.

Tasuta parkimisõiguste kaotamise eesmärk on vähendada koormust kesklinna tänavatele ja parklatele ning suunata inimesi rohkem kasutama tervise- ja keskkonnasõbralikumaid liikumisviise. Muutuste elluviimiseks näitab Tartu linn eeskuju ning analüüsib oma töötajate liikumisviise ja -vajadusi ning kutsub ka teisi organisatsioone üles seda tegema.

Viimased uudised