Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Väärikate ülikooli lõpuaktus mais 2022. Foto: Timo Arbeiter

Sel sügisel toimub Tartu Ülikooli väärikate ülikooli programm 15 paigas üle Eesti ja enamikus kohtades on avaloengud juba peetud. Tartus algab õppeaasta 30. septembril kell 14.15 Vanemuise 46 ringauditooriumis professor Raivo Männi loenguga „Kiviaegse ajuga kaasaegses maailmas“.

Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen rõõmustas, et uut õppeaastat saab alustada auditooriumis. „Ma usun, et väärikate ülikoolis õppijad on viimaste aastate jooksul lisaks konkreetse valdkonna teadmiste omandamisele arendanud ka oma digioskusi, sest neil on olnud võimalus osaleda Zoomi seminaridel ja arvutikursustel ning vaadata veebiloenguid. Peale loengute kuulamise on aga väärikate jaoks oluline ka suhtlemine kursusekaaslastega, kogemuste jagamine ja inspiratsiooni saamine,“ ütles Ristolainen.

Sel sügisel algab Tartu Ülikooli väärikate ülikooli õppeaasta 15 paigas üle Eesti: Elvas, Keilas, Kuressaares, Narvas (venekeelne programm), Pärnus, Põlvas, Tallinnas (eesti- ja venekeelne programm), Tartus, Türil, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrumaal ning esimest aastat ka Põltsamaal ja Sauel. Nii paljudes paikades ei ole väärikate ülikooli programme varem olnud.

Uuel õppeaastal on tähelepanu keskmes keskkonnateadlikkuse ja -hoiuga seotud teemad ning programmide koostamisel tehakse koostööd Keskkonnaametiga. Lisaks loengutele pakutakse kõikidele väärikatele oktoobrist Zoomi keskkonnas veebiseminare, mida on võimalik ka järelvaadata.

Osalema on oodatud kõik vähemalt 50-aastased (Tallinnas vähemalt 60-aastased) õpihuvilised. Täpsem info programmide kohta on Tartu Ülikooli väärikate ülikooli veebilehel.

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas tegevust 2009/2010. õppeaastal Pärnus ning laienes sealt Tartusse ja teistesse Eesti piirkondadesse, et pakkuda elukestva õppe võimalusi.

Väärikate ülikooli tegevust toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ning ettevõtjad.

Viimased uudised