Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Linnavalitsus saatis volikogule arutamiseks koerte ja kasside pidamise eeskirja muutmise eelnõu. Eelnõu kohaselt tuleb alates 1. jaanuarist 2022 lisaks koertele hakata mikrokiibiga märgistama ka linnas peetavaid kasse. Muude lemmikloomade märgistamine mikrokiibiga on soovituslik.

Koer ja kass tuleb mikrokiibiga märgistada hiljemalt kolme kuu jooksul sündimise päevast või vanema looma võtmise korral ühe kuu jooksul tema omandamise päevast. Linnas peetavad koerad ja kassid tuleb registreerida Eesti Väikeloomaarstide Seltsi Eesti lemmikloomaregistris. Muude lemmikloomade puhul on see soovituslik.

Enne 1. jaanuari 2022. a  võetud kass tuleb kiibiga märgistada ja lemmikloomaregistris registreerida ühe aasta jooksul.

Linnamajanduse osakonna peaspetsialist Madis Tammeorg ütles, et kasside kiibistamine aitab nende omanikel neid kaotsimineku korral kiiremini üles leida. „Praegu on enamik Tartu  Koduta Loomade Varjupaika toodud kasse kiibistamata, mistõttu ei ole võimalik nende omanikku kindlaks teha ega kassi talle tagastada.“ Tammeorg lisas, et pärast koerte kiibistamise kohustust on oluliselt vähenenud koerte varjupaika sattumine.

Looma mikrokiibiga märgistamise ja registrisse kandmise kulu on sõltuvalt loomakliinikust 27-37 eurot, millest 11,50 tuleb tasuda looma registreerimise eest Eesti lemmikloomaregistris.

Tänavu novembris olid Tartu linna elanikud lemmikloomaregistrisse kandnud 10 433 looma, sealhulgas 5316 koera, 5071 kassi ja 46 muud lemmiklooma (jänesed, tuhkrud, minisiga, papagoi).

Viimased uudised