Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

TÜ Kliinikum. Foto: Timo Arbeiter

Tartu linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühisel konkursil „Tartu aasta tegu 2023” hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks TÜ kliinikumi laste- ja kõrvakliiniku uued majad.

Tänasel tunnustusüritusel Raekoja platsi Valguskülas tänasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba nii laste- ja kõrvakliiniku uute majade valmimisega seotud inimesi kui ka teisi 2023. aastal silma paistnud tegude tegijaid, keda tartlased aasta teo konkursil kõrgelt hindasid.

Tartu aasta teo tiitliga pärjatud laste-  ja kõrvakliiniku uutes hoonetes algas ravitöö selle aasta augustis. Senisest Lunini tänava majast uude ravikorpusesse kolinud lastehaiglas on Eesti kaasaegseimad tingimused laste raviks. Kõrvakliinik kolis uude korpusesse senisest J. Kuperjanovi majast. Uued ja avarad ruumid sai endale ka näo- ja lõualuudekirurgia osakond ning naistekliiniku perekeskus. Samuti alustas tööd innovaatiline operatsiooniplokk.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on uute haiglahoonete valmimine Tartu ja kogu Eesti jaoks väga vajalik. „Tartu on väga oluline meditsiinikeskus, kuid ravi- ja töötingimused neis kahes kliinikus vajasid kaasajastamist. Kauaoodatud töö sai tehtud ja mul on hea meel, et ka linlased seda oluliseks pidasid,” lisas linnapea.

Tartlased pidasid 2023. aasta tähelepanuväärsemateks tegudeks veel:

  • Anna Hintsi film „Savvusanna sõsarad”
  • Holm jalgpallipark
  • Kaldapromenaad Kaarsilla ja Rahu silla vahel
  • Karel Tilga 4. koht kergejõustiku Mmil
  • Knorringu aadlimaja taastamine
  • Koduta loomade varjupaiga peahoone
  • NET spordihall
  • Riia ringristmik
  • Sada pinki linnaruumi
  • TÜ teadlaste loodud vaktsiin ohtliku troopikahaiguse vastu

Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe eestvedamisel valiti Tartu aasta tegu 26. korda. Varasemad aasta teod: https://www.tartu.ee/tartu-aasta-tegu

***

Hääletajate vahel loositi välja ka Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe kingitused.

Linnavalitsuse kingituse saavad: Ann Seilenthal, Sigrid Sälik, Maarja Annuk, Emil Eensaar, Henrik Harjus, Meel Valk, Martin Rätsep, Tanel Säinas, Tõnn Adermann ja Eva Sikemäe.

Tartu Postimehelt saavad Postimehe kirjastuses avaldatud raamatu Õie Mikk, Ene Kaart, Elve Linno,  Liivi Tõruke, Erki Ilumets, Madis Malkov, Tõnu Arrak, Priit Saarna, Joonas Metsva ja Made Lilo.

Kingituse saab kätte tööpäeviti Tartu raekoja esimesel korrusel asuvast infokeskusest.

Viimased uudised