Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavalitsuse konkursil „Võro liina tego 2016” hääletati aasta tähtsaimaks teoks Kreutzwaldi tänava uuendamine Paju ja Luha tänava vahelisel lõigul.

Tamula järvega külgneva lõigu rekonstrueerimistööde käigus rajati sademeveekanalisatsioon ning rekonstrueeriti kogu tänavaala. Kolm kuud väldanud tööde käigus ehitati välja ka Kreutzwaldi ja Luha tänava ning Võlsi tee ristmik.

Neljapäeva õhtul Võru Kandles toimuval Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel jagavad Võru linnapea Anti Allas ja linnavolikogu esimees Andres Visnapuu tunnustust silmapaistvatele inimestele ja asutustele.

Võru linnapea vapimärgi saab tänavu Võru kultuurielu aktiivsele edendaja, muusikapedagoog Erja Arop.

Aasta tegijateks 2016 on Elar Sarik ja Silver Sild, kelle eestvedamisel püstitati raudteejaama juurde mälestusmärk küüditatutele.

Aasta ettevõte on mööblitootja AS Wermo, aasta ettevõtja on OÜ Aigren juht Meelis Kibena.

Aasta kultuuri- ja haridusasutus on Võru Muusikakool, aasta mittetulundusühing on jalgpalliklubi FC Helios Võru, aasta tervishoiu- ja sotsiaaltöötaja on perearst Iia-Ulvi Raid, aasta kultuuritegelane on Võru Kandle kunstiline juht Ingrid Välbe, aasta sporditegelane on suusatreener Hille Saarepuu.

Aasta heategija on MTÜ Hoiame Valgust (Saagu Valgus), aasta toetaja Danpower Eesti AS ning aasta noor Karolin Eks. Aasta eriauhinna saab Vana-Võromaa kultuurikoja galerist Jana Huul.

Lõunaeestlane

Viimased uudised