Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Väljavõte Mulgi elamuskeskuse konkursi võidutööst.

Homme, 20. novembril algusega kell 15.00 kogunevad Valgamaal Taageperas kolme Mulgimaa omavalitsuse volikogude liikmed, et saada täpsemat ülevaadet Sooglemäele kavandatavast Mulgi Elamuskeskusest ning arutleda laiemalt piirkonna koostöövõimaluste üle.

Kokkusaamise avab EASi turismiarenduskeskuse direktori Margus Sameli ettekandega teemal „Turismisektor on regionaalse arengu mootoriks“. Setomaa Valdade Liidu juhatuse esimees Margus Timmo räägib täpsemalt omavalitsuste koostöö vajadusest ja võimalikkusest Setomaa näitel ning Tõrva vallavanem Maido Ruusmann annab ülevaate Taagepera lähistele Sooglemäele planeeritavast Mulgi Elamuskeskusest. Koosviibimise lõpetab ühine arutelu koostöö võimalikkusest Mulgimaal.

Mulgi vallavolikogu esimehe Arvo Malingu sõnul sai omavalitsuste ühisistung kokku kutsutud põhjusel, et arutada koostöö võimaluste üle Mulgimaal asuva kolme omavalitsuse vahel volikogude tasemel ja otsida koostöövorme ka oma lähimate naabritega.  „Üks suuremaid koostöökohti on praegu Mulgi Elamuskeskuse rajamine Sooglemäele. Keskus peaks valmima 2021. aastaks ja sellest saab mulkide üks olulisimaid maamärke, mis tutvustab meie pärandit ja annab tegevust kogu perele. Mulgimaa jaoks on oluline mulgi keele ja kultuuri edasikandmine. Eriti  just mulgi keel vajab tuge nii riiklikul kui ka kohaliku omavalitsuse tasandil,“ lisas Maling.

Tõrva valda Sooglemäele planeeritava Mulgi Elamuskeskuse arendajaks on SA Mulgi Kultuuri Instituut. Keskuse rajamise projekti toetab Riigi Tugiteenuste Keskus Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest summas 1,7 mln eurot. Projekti kogumaksumuseks on planeeritud ca 2,5mln eurot.

Projekti tulemusel arendatakse välja Mulgimaa eripära rõhutav uus turismiatraktsioon, mis tugineb ajaloolisel ja kultuurilisel piirkonna pärandil, mida ei ole seni nii ulatuslikult eksponeeritud. Projekti raames on planeeritud rajada ekspositsioonihoone, käsitööait, rehi ürituste korraldamiseks ja ligi 7 ha suurune atraktsioonidega rikastatud väliala.

Kommentaarid

Viimased uudised