Kolmapäeva õhtul jätkus Tallinnas, Kalevi spordihallis Eesti meeste käsipallikoondise MM-valikturniir. Alagrupi kolmandas mängus tuli vastu võtta teine kaotus, sel korral Šveitsi käest numbritega 22:26 (11:14). Sama vastasega kohtutakse uuesti pühapäeval, Winterthuris.

Kohtumise avapoolajal ja eriti esimestel minutitel jäi Eesti tõsiselt hätta vastaste väravavahi, 21aastase Nikola Portneriga. Järjest tõrjus Meistrite Liiga klubi Montpellier’ puurivaht Martin Johannsoni, Henri Sillaste ja Dener Jaanimaa visked. Kaheksandaks minutiks juhtisid külalised 5:1.

Edasi tuli väravaid võrdsemas tempos, Eestil tuli väravasuule Rasmus Otsa asemele Eston Varusk, kuid Portner jätkas teises platsi otsas hiilgavate tõrjetega. Valus oli 14. minutil Eesti kasuks määratud karistusvise, kui Jürgen Rooba tabas Portneri nägu ning teenis sellega punase kaardi.

Eesti jätkas võitlemist ning pärast Mait Patraili ja Kaspar Leesi tabamusi vähenes vahe kahele, kuid Šveits vastas 3:0 spurdiga. Jaanimaa ja Mikk Pinnonen hoidsid oma väravatega eestlasi mängus, ent vaheajavileks jäid külalised ette 14:11. Portner tegi ainuüksi avapoolajal kümme tipptasemel tõrjet.

Riietusruumist väljus meie rahvusmeeskond võitluslikult ja selgelt paranenud kaitsega. Hästi lülitus mängu viga saanud Leesi asemel enda jaoks harjumatule vasakääre positsioonile siirdunud Robert Lõpp. Just Viljandi HC pommitaja viis 38. minutil vahe jälle minimaalseks – 16:17.

Ja nagu käsipallis tihti – kõik võib kiirelt muutuda. Patrail tabas latti, Lucas Meister realiseeris kiirrünnaku, Eesti jäi kahemehelisse vähemusse ning seda kõike mõne minuti sees. Šveits libises uuesti nelja väravaga ette, võõrustajad vähendasid mitmel korral vahe kahe peale, kuid ei enamat.

Lõpuvile kõlades olid tablool šveitslaste 26:22 võidunumbrid ja Eesti edasipääsulootused kahanesid väikesteks. Jaanimaa viskas täna Eesti kasuks viis, Johannson, Pinnonen ja Lõpp kolm, Patrail, Rooba ja Kristjan Muuga kaks ning Lees ja Henri Sillaste ühe värava. Vastaste täpseim mees oli Luka Maros kuue tabamusega.

„Vastased meid ei üllatanud, nad mängisid just nii nagu nende aastalõpumatšide videotelt nägime,” sõnas Eesti peatreener Rein Suvi. „Viisime muidugi info väheste koosoldud päevade jooksul mängijateni, aga täna siiski Šveitsi läbi hammustada ei suutnud. Tugevam üldjuhul võidab ja täna me ei saa öelda, et olime paremad.”

Peamise miinusena tõi Suvi välja nõrga realiseerimise, millele loomulikult aitas kaasa väravavaht Portneri hiilgemäng. „Ta võttis ära kõik meie neli karistusviset ja lisaks oli meil statistika järgi juba avapoolajal üheksa väga head väravavõimalust, mis jäid realiseerimata. Teisel pooltunnil vähendasime vahe ühele ja siis tabas Maidu vise latti, aga olekseid pole mõtet heietada.”

MM-valiksarja Euroopa tsooni 6. alagrupis on nüüd nii Eestil, Bosnia ja Hertsegoviinal kui Šveitsil kaks punkti, ent seda vastavalt kolme, kahe ja ühe mänguga. Meie rahvuskoondis peab oma viimase valikkohtumise pühapäeval kui Winterthuris kohtutakse jälle Šveitsiga. Mäng algab Eesti aja järgi kell 17:45.

Pildil: Mikk Pinnoneni kavalate liikumiste lõpetuseks visatud väravad aitasid Eestit mitmel korral Šveitsile lähemale, ent kahjuks mitte võiduni. (Foto: Helin Potter).