Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Käsipalli Balti liigas algas pühapäev Eesti klubidele õnnetult – esimese kaotuse sai Põlva Serviti, jäädes võõrsil 31:34 (16:17) alla Kaunase Granitas-Karysile ning punktilisa ei teeninud ka HC Tallinn, kaotades Riias kohalikule Celtnieksile 23:30 (8:16).

Serviti viimane kaotus tänavusel hooajal pärines 14. oktoobrist, mil võõrsil alistuti eurosarjas Horvaatia klubile Našice RK Nexe. 20-mänguline kaotuseta seeria kõigis sarjades lõppes pühapäeval, kui kohe mängu algusest jäädi võõrustajate vastu tagaajaja ossa. Mitmel korral jõuti viigini, aga kordagi ei saadud ette.

Poolaeg kuulus Granitasele 17:16 ja kogu mäng 34:31. Põlvalaste resultatiivsematena viskasid Anatoli Tšezlov ja Martin Grištsuk kuus ning Henri Sillaste viis väravat. Endise eurokarika võitja Granitase ja kogu mängu täpseima Paulius Šarkauskase arvele jäi seitse tabamust.

„Oli teada, et Kaunases saab raske olema, Granitas mängib koduses liigas täiseduga,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting. „Pika reisi teine kohtumine ja kogu mäng tagaajaja osas olla – see väsitas meid ning, et meil koosseis on veidi hõredam kui tavaliselt, siis tõi see kaasa liiga palju tehnilist praaki ja lõpuni jõudu ei jätkunud. Kõrgetasemelise mängu lõpptulemus oli mängukäiku arvestades õiglane.”

Serviti jätkab B-alagrupi liidrina ja omab endiselt häid võimalusi sel positsioonil ka lõpetada. „Kõik on endiselt meie endi kätes – päev pärast Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tuleb meile külla Zaporožje ZTR ning võidu korral peaksime jääma esimeseks. Ja meie saame tollele mängule keskenduda, ukrainlased kohtuvad päev varem veel HC Tallinnaga,” lisas Musting.

HC Tallinn ei saanud Riiast võidulisa, jäädes küllalt selgelt 23:30 (8:16) alla Celtnieksile. Pealinlased alustasid hästi, ent pärast 3:3 viigiseisu spurtis kodumeeskond eest ja eestlasi enam lähedale ei lubanud. Täiesti pidurdamatu oli Balti liiga parim snaiper Arturs Lazdinš, kes kurvastas külalisi 16 väravaga. Tallinna poolel olid täpsemad Enrico Anton ja Raigo Pennula viie ning Marek Karu ja Robin Oberg kolme tabamusega.

„Ei ole praegu jõudu, olgem ausad,” tunnistas edasipääsulootused minetanud HC Tallinna peatreener Jüri Lepp. „Kümnest väljakumängijast sel reisil kolm olid paremääred ehk vahetusi oli vähe ning Celtnieks oli meist oluliselt värskem. Nüüd tuleb periood, kus saab treenida ja jõudu koguda ning küll me tõuseme taas.”

Viimased uudised