Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva Serviti ja Viljandi HC mäng. Foto: Helin Potter

Meeste käsipalli meistrliigas peeti kolmapäeva õhtul kaks 10. vooru mängu. Pühapäevaste karikafinalistide taaskohtumises alistas Põlva Serviti 27:23 (17:12) Viljandi HC ning kindlustas liidrikohta veelgi. Teises mängus oli HC Tallinn 39:24 (16:11) üle Aruküla/Audentesest.

Liigatabeli kahe esimese meeskonna vastasseis Viljandis algas väravatevaeselt. „Süüdi” olid võõrustajate puurivaht Rasmus Ots ja Serviti hea kaitsemäng, eriti mulkide visete blokeerimisel. Igal juhul oli kuue minuti järel tablool seis 1:1. Siis viskasid põlvalased kolm väravat järjest ning 16. minutiks juhiti pärast Kristjan Muuga kiirrünnakut juba 9:4.

Sarnane vahe püsis kogu ülejäänud avapooltunni ning pausile mindi Serviti 17:12 eduseisul. Teisel poolajal hoidis Viljandi vastaseid vahepeal lausa kaheksa minutit kuival, ent suutis ise samal ajal tabada vaid kahel korral. Edasi kasvatasid hoopis põlvalased edu ning olid parimal juhul peal juba kaheksaga.

Avapoolajal ebaõnnestunult tegutsenud valgevenelase Sergei Rodjukovi kolm järjestikust väravat aitasid Viljandi viis minutit enne lõppu viie värava kaugusele, 20:25. Serviti vastas kahe tabamusega, ent jäi siis vähemusse ning Rodjukov viskas veel kolm väravat! Tiitlikaitsja võttis tänavuse hooaja väikseima vahega võidu, 27:23.

Kodumeeskonna kasuks viskasid Robert Lõpp ja viimastel minutitel hoogu sattunud Rodjukov seitse väravat, Simon Drõgin lisas kolm. Võitjate poolel jagunesid tabamused kümne mehe vahel, neist Raiko Rudissaar ja Martin Grištšuk viskasid viis ning Hendrik Varul, Henri Sillaste ja Henri Hiiend kolm väravat.

Mänguõhtu teises kohtumises oli HC Tallinn kindlalt üle Aruküla/Audentesest, kirjutades tabelisse kuuenda võidu tulemusega 39:24 (16:11). Ehkki juba avapoolajal said pealinlased küllalt kiirelt viie väravaga ette, siis lõplik murrang toimus teise pooltunni algul. Aruküla/Audentes ei suutnud seitsme minutiga visata ühtki väravat, samas tabas Tallinn viis korda.

Kümneväravalist edu kasvatas kodumeeskond vaikselt aga kindlalt veelgi ning lõpuks oldi 15 tabamuse võrra paremad. Rauno Aus viskas 10, Veiko Luik seitse ja Marko Slastinovski kuus väravat. Kaotajatest olid täpsemad Markus Oliver Mädo kuue ning Andre Sild ja Kert Liinat nelja tabamusega.

Meistriliiga liidrina jätkab Serviti täisedu 20 punktiga. Järgnevad Viljandi 14, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Tallinn 12, HC Viimsi/Tööriistamarket ja Põlva Coop 8 ning Aruküla/Audentes ja SK Tapa 1 silmaga. Ülejäänud 10. vooru mängudes on neljapäeval vastamisi Coop – Kehra ja Viimsi – Tapa. Kohtumised algavad kell 19.

Viimased uudised