Käsipalli karikavõistluste esimeses poolfinaalis jätkas Põlva Serviti samast, kus neljapäeval meistriliiga mängus jäädi ehk mängis kindlalt üle HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja jõudis finaali. Karikakaitsja võidunumbrid Kehra spordihoones olid 24:16 (16:7).

Poolfinaal algas kõrge tempo ja mõlemapoolsete võimalustega. Esimestel minutitel täitsid peaosa väravavahid – Eston Varusk ja Mikk Aasmaa tegid suurepäraseid tõrjeid ning peatasid mõlemad karistusviskegi. Eduseisult 3:2 hoidis Serviti vastaseid kümmekond minutit kuival ning viskas viis vastuseta väravat.

Kaks väravat Kehra ukrainlaselt Dmõtro Jankovskilt said kohe samaväärse vastuse Henri Hiiendilt ja põlvalaste eduseis hakkas veelgi kasvama. Serviti mängis väga aktiivse ja üliagressiivse kaitsega, mis halvas pea täielikult vastaste rünnaku. Viimastes Kehra mängudes liidrirollis olnud alžeerlane Abdel Djalil Machou hoiti hästi peidus.

Karikakaitsja peatreener Kalmer Musting tegi julgelt vahetusi ning juba avapoolajal said käe valgeks kümme pallurit, teiste seas ka Varusk. Poolajasireeniga tabas Carl-Eric Uibo ja viis Serviti 16:7 ette. Anton Borovski viskas küll teise pooltunni esimese värava, ent peagi oli tablool põlvalaste kümneväravaline edu.

Kehra oli hädas võimaluste realiseerimisega ning vähegi viisakana hoidsid seisu Aasmaa ja teda asendanud Mikola Naumi tõrjed. Suur osa teisest poolajast möödus juba rahulikumas tempos, sest mäng oli tehtud. Serviti sai lõpuks kindla 24:16 võidu ja ootab finaalivastast teisest poolfinaalist HC Viimsi/Tööriistamarketi ja Viljandi HC vahel.

Serviti tosina skoorija seast oli parim Henri Sillaste kuue väravaga, Hendrik Varul lisas kolm tabamust. Kehra ridades said kolm väravat kirja Jankovski, Kaspar Lees ja Indrek Normak.

Pildil: Agressiivne kaitse oli üks Põlva Serviti edu pantidest HC Kehra vastu. (Foto: Helin Potter).