Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänasel linnavalitsuse istungil kinnitati Võru esmatasandi tervisekeskuse arhitektuurse ideekonkursi võitjad. Ideekonkursi võitis Kuu OÜ võistlustöö märgusõnaga „Rästik“, teise koha sai OÜ ROK-Projekt töö „Hüa tervüst“ ja kolmanda koha KMK Stuudio OÜ töö „Ekvilibrium“.

Konkursi eesmärk oli Võru linnas Tartu tn 9, Tartu tn 7 ja Koreli park P1 kinnistutele rajatava esmatasandi tervisekeskuse hoone parima arhitektuurse lahenduse leidmine. Konkursile laekus kümme ideekavandit ning parima väljaselgitamisel osalesid arhitektid, linnavalitsuse esindajad ja perearstide esindaja.

Eesti Arhitektide Liidu ja ideekonkursi žürii liikme Indrek Saarepera sõnul oli esikolmikus tegemist küllaltki erinevate töödega. „Olid esindatud nii ühe-, kahe- kui kolmekorruseline hoone. Samuti oli kõigil premeeritud töödel erinev arhitektuurne lähenemine ja stilistika. Žürii otsustas anda esikoha preemia tööle „Rästik” ning otsus oli konsensuslik,“ kommenteeris Saarepera.

Võidutöös on tervisekeskus lahendatud ühekorruselise hoonena, mis sobitub hästi ümberkaudsesse keskkonda. Žürii hinnangul on hoone plaanilahendus läbimõeldud ja ratsionaalne. Hoone ühekorruseline maht võimaldab vältida nii treppe kui lifte ning nendele kuluvat lisaruumi. Samuti on ühekordse hoone rajamisel võimalik kaaluda puidust kergeid kande- ja väliskonstruktsioone, mis ehituslikult on soodne ja samal ajal energiatõhus.

Linnapea Anti Allas rõhutas, et tegemist on vaid ideega, mille osas sisuline töö alles algab. „Ideelahendusele järgnevas projekteerimise faasis on oluline projekteerija maksimaalne koostöö hoone tulevaste kasutajatega, et nii teenuse pakkujad kui saajad tunneksid ennast seal mugavalt. Projekteerimise käigus võib esialgne lahendus küllalt oluliselt muutuda, sest alles selle töö käigus on võimalik kõigi kasutajate soovid ja vajadused ning hoonele esitatavad nõudmised detailideni läbi kaaluda ja hästitoimivaks tervikuks sulandada,“ kommenteeris Allas.

Konkursi võitnud ettevõte Kuu OÜ on erinevatelt konkurssidelt saanud mitmeid auhinnalisi kohti, ettevõtte poolt on projekteeritud ka näiteks Eesti Kunstiakadeemia uus õppehoone.

Vaata ja võrdle Võru uue tervisekeskuse asukohta Tartu tänava poolt bussijaama kõrval praegu ja tulevikus (võrdlemiseks liiguta liugurit pildid edasi-tagasi):

[image-comparator left=”https://lounaeestlane.ee/wp-content/uploads/2018/07/tervise2.jpg” right=”https://lounaeestlane.ee/wp-content/uploads/2018/07/tervise-1.jpg” width=”100%” classes=”hover”][/image-comparator]

Viimased uudised