Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa 2003. aasta meistermeeskond Võru Autoaed. Ringiga tähistatud Vitali Mihailenko. Kujutis: Facebook

Baierimaal Schwabmünchenis asuvast külalistemajast 23. juuni hommikul surnult leitud 46-aastane eestlane oli Võrust pärit Vitali Mihailenko.

„Mälestame traagiliselt lahkunud endist Võru jalgpallurit Vitali Mihailenkot (29.03.1972–23.06.2018) ning avaldame kaastunnet tema lähedastele ja kogu Võrumaa jalgpalliperele,” oli kirjas Võrumaa jalgpallikogukonna Facebooki lehel.

Vitali Mihailenko mängis aastatel 1995–2009 Võru esindusmeeskondades poolkaitsja, kaitsja ja väravavahina Eesti meistrivõistlustel üle 200 liigamängu ning tuli kuuel korral ka Võrumaa meistriks.

46-aastase eestlase surnukeha leiti Saksamaal laupäeva hommikul enne kella seitset, teatasid kohalik politsei ja prokuratuur. Augsburger Allgemeine teatel leidis elutu mehe pansioni teine elanik esimese korruse eeskojast. Ta teatas sellest pansioni töötajale, kes kutsus kohe kiirabi. Kiirabitöötajatel ei õnnestunud aga midagi muud teha, kui mees surnuks tunnistada. Ohvril olid rasked peavigastused, mistõttu oletavad uurijad vägivallakuritegu.

Laupäeval toimus ka lahkamine, mille tulemusena jõuti järeldusele, et mees suri ulatusliku vägivalla tarvitamise tagajärjel pea piirkonnas. Noahaavu Augsburger Allgemeine teatel ei olnud.

Väikeses pansionis on üheksa tuba. Nädalavahetusel oli pansion täis. Uurijad küsitlesid laupäeva hommikul pansioni töötajaid ja külalisi ning kaks meest peeti kohapeal kinni. Tegemist on 29-aastase leedulase ja 57-aastase eestlasega, keda kahtlustatakse kuriteo toimepanemises.

Mehed olid tarvitanud ohtralt alkoholi. 57-aastane mees ööbis kahekohalises toas koos hukkunuga. Kõik kolm töötasid ajutiselt Lechfeldis suures logistikafirmas.

Kolm meest saabusid pansionisse teisipäeval-kolmapäeval ja pidid lahkuma laupäeval. Pansioni töötaja väitel pidasid mehed end korralikult üleval ja mingeid probleeme nendega ei olnud. Nad käisid päeval tööl ja õhtuti polnud kuulda mingit pidutsemist.

Laekunud info kohaselt oli siiski surmaööl olnud ühest toast kuulda rüseluse hääli. Verejälgi leiti ainult koridorist.

Naabruses asuvas Großaitingenis oli mõrvajuhtum seoses ajutiste töötajatega mõned aastad tagasi, kui mees peksis armukadedusest surnuks oma pruudi. 31-aastane mees tahtis, et naine oma armukese nime välja annaks. Naine seda aga ei teinud ja oli valmis surma minema. Mees viis rängalt läbi pekstud naise küll haiglasse, aga oli juba hilja. Möödunud aastal mõisteti mehele Augsburgis eluaegne vanglakaristus.

Viimased uudised