Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saksa teadlased hoiatavad, et lapsed levitavad koroonaviirust edasi nii nagu täiskasvanud. Taanis hakkas uute nakatumiste arv kasvama pärast seda, kui koolid avati.

Saksa teadlased avaldasid eelmisel nädalal uuringu, mille kohaselt levitavad lapsed koroonaviirust edasi samamoodi nagu täiskasvanud. Viroloog Christian Drosteni juhitav teadlaste tiim tegi kindlaks, et koroonanakkuse saanud lastel on samapalju viirust kui täiskasvanutel, kuigi lastel on haigusnähud leebemad. Teadlased on seisukohal, et koolidest ja lasteaedadest võivad saada koroonaviiruse levitamiskeskused, kui piiranguid leevendatakse.

Teadlased kutsuvad üles mitte avama koole ja lasteaedu, kuni viirus levib ja nakkusoht on suur. Lapsed võivad nakatuda ja haigust edasi kanda samamoodi nagu täiskasvanud.

Saksa teadlaste uuringut pole veel retsenseeritud. Selles on võetud vaatluse alla 60 000 Berliinis antud koroonaviiruse proovi, millest 4000 olid positiivsed. Proove on palju, aga need võeti patsientidelt, mis tähendab, et valik polnud juhuslik. Teadlased analüüsisid viiruse hulka eri vanusegruppides 0-10-aastastest kuni 90-100-aastasteni. Viiruse kogused olid samasugused kõigis vanusegruppides.

Väiksema hulga proovide põhjal tehtud värske Šveitsi uuring näitas, et lapsed nakatavad koroonaviirusega teisi nagu täiskasvanud. Teadlased märkisid, et lapsed kannavad haigust edasi kõigis vanusegruppides ja on naiivne arvata, et lapsed teisi ei nakata, kui neil on leebemad haigusnähud.

Miks lapsi on seni peetud ohututeks? Saksa teadlaste põhjal võib selline arvamus tulla sellest, et lapsi on vähem testitud, kuna neil on leebemad haigusnähud. Seetõttu on laste nakatumisi vähem uuritud. Teine põhjus on see, et Euroopas levis koroonaviirus põhiliselt täiskasvanud turistide kaudu. Lapsed olid need, kes said viiruse täiskasvanutelt, mitte need, kes tõid haiguse perre. Sellest tekkis väärarusaam, et lapsed levitavad viirust vähem.

Taani lapsed läksid tagasi lasteaeda ja kooli kaks nädalat tagasi ning uute nakatumiste arv on hakanud pärast seda kasvama, vahendab The Local. Nakatumiste kordaja on tõusnud 0,6 pealt 0,9 peale. Number alla 1 tähendab siiski seda, et epideemia vaibub. Taani ametivõimude väitel püsib epideemia kontrolli all.

Viimased uudised