Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänasest, 12. märtsist kehtestati Mõniste ja Rõuge hooldekodudes ning Misso sotsiaalkeskuses seoses viirushaiguste levikuga täielik külastuskeeld.

Meie sotsiaalhoolekandeasutuste kontaktid:

Sotsiaalministeeriumi viis soovitust viiruste hooajal järgimiseks:

  • Järgi tavapäraseid hügieeninõudeid (nt kätepesureeglid) ja hoidu kontaktist hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega – vajadusel kata suu ja nina.
  • Säilita rahu ja pea meeles, et praegusel aastaajal on hingamisteedega seotud infektsioonide arv suurenenud.
  • Pärast koroonaviiruse riskipiirkonnast naasmist jälgi tervist 14 päeva jooksul, võimalusel ära mine tööle ega kooli. Selles vahemikus palaviku, köha või hingamisraskuse esinemisel võta kohe ühendust perearstiga ning teavita teda möödunud reisist. Koroonaviirust tasub kahtlustada siis, kui on olemas nii äsjane reisikogemus haiguse levikupiirkonnas kui ka haigusele iseloomulikud sümptomid.
  • Koroonaviirusesse haigestumisel või haiguse kahtluse korral võta ühendust oma perearstiga. Nõu saab ka perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt helistades +372 634 6630), kust vajadusel suunatakse kõne hädaabinumbrile 112.
  • Erakorralise abi vajadusel kutsu kiirabi, helistades 112. Nakkuse leviku vältimiseks ei ole soovitatav minna perearstikeskusesse ega erakorralise meditsiini osakonda ise kohale.

Viimased uudised