Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rootsi peaminister Stefan Löfven alustas avalikkuse survel riigi koroonapoliitika uurimist. Rootsi on koroonasurmade poolest maailma tipus, elanike arvu arvestades on Rootsis olnud koroonasurmasid kordades rohkem kui naabermaades.

Rootsis on registreeritud üle 5300 koroonasurma, võrdluseks Norras on koroonasurmasid 250, Taanis 600 ja Soomes 325. Erinevalt teistest Skandinaavia riikidest ei suletud Rootsis söögikohti, koole ega kaubanduskeskuseid, mistõttu sai viirus vabalt levida, vahendab Daily Mail.

Rootsi on koroonasurmade arvu poolest suhtes elanike arvu 5. kohal maailmas pärast Belgiat, Ühendkuningriiki, Hispaaniat ja Itaaliat vaatamata sellele, et Rootsi on hõredalt asustatud ja maailma ühe parima haiglasüsteemiga riik.

Rootsis on olnud palju kriitikat, kuna enamus koroonasurmadest on olnud sealsetes hooldekodudes. Rootsi koroonastrateegia autor, peaepidemioloog Anders Tegnell ütles, et pole kindel, kas suuremad piirangud oleks mingit efekti andnud.

Rootsis on koroonaga nakatunute arv viimastel nädalatel taas üles hüpanud, aga seda põhjendatakse suurenenud testide arvuga.

Kommentaarid

Viimased uudised