Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Veterinaar- ja toiduamet tuvastas Rimis pistelise kontrolli käigus pelmeenipakist „Pelmeenid sea-veiselihaga Rimi 400g“ (parim enne kuupäev 09.05.2018) salmonelloosinakkuse. Toodet tarnis Rimidesse Dabas Produkti SIA.

„On väga kahetsusväärne, et salmonelloosinakkusega pelmeenid Rimi lettidele jõudsid,“ sõnas Rimi avalike suhete juht Katrin Bats. „Hetkel oleme Dabas Produkti SIA pelmeenide müügi Rimides peatanud. Kõik, kes on ostnud Rimi Pelmeenid sea-veiselihaga, palume need lähimasse kauplusesse tuua ning toote eest makstakse raha tagasi.”

Dabas Produkti lasi Batsi väitel Lätis nimetatud partii pelmeene analüüsida ja tänaseks on tulnud vastus, et salmonellat neis ei leitud. „Jätkame uurimist, et teha kindlaks, kuidas bakter Eestis müüdud pelmeenidesse sattus,” rääkis Bats.

Katrin Bats märkis, et tegemist ei ole väga populaarse tootega – pelmeenide sortimendis olid Rimi Pelmeenid sea-veiselihaga 18. kohal, moodustades eelmisel kuul 1,56 protsenti kogu pelmeenigrupi sortimendist.

„Salmonellabakterid on väga vastupidavad, mis ei hävi kuivatatud ega külmutatud toiduainetes mitu kuud. Neid võib leiduda munatoodetes, lihas, piimas ning toidule võib salmonella edasi kanduda ka nakatunud inimeselt,“ sõnas perearst Eero Merilind. „Õigel temperatuuril kuumutatud pelmeenides salmonella hävib ning inimesele mingit ohtu ei kujuta. Oluline on aga see, et pärast toidutöötlemist pestaks käsi – kui käsi ei pesta, on nakatumine tõenäoline. Samuti tuleks korralikult pesta toidutegemisel vajaläinud nõusid, nuge-kahvleid.“

Eero Merilind lisas, et salmonelloosipuhanguid aeg-ajalt esineb, nagu ka Norwalki viirust. „Mõlemal juhul on oluline, et inimesed peseks korralikult käsi, nii on nakatumise oht palju väiksem või puudub üldse,“ rõhutas Merilind.

Rimi Eesti Food AS (www.rimi.ee) kauplused kuuluvad Rootsi kapitalil põhineva Rimi Baltic AB kaupluste hulka, mille ainuomanikuks on ICA Gruppen AB. Rimi tugevuseks on tervislik kaubavalik, kvaliteetsed puuviljad ning mitmekesine omatoodete sortiment. Kokku on Rimi Baltic AB-l kolmes Balti riigis 263 kauplust, sealhulgas 78 hüpermarketit (neist 15 Eestis), 139 supermarketit (neist 71 Eestis), 46 odavmüügikauplust (neist 2 Säästumarketit Eestis). Rimi pakub Eestis tööd ligi 2700 inimesele.

Viimased uudised