Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

räpina vald

Räpina vallas alustavad ühise võimuliidu moodustamiseks läbirääkimisi valimisliidu Ühtne vald, Sotsiaaldemokraatide, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Keskerakonna esindajad.

Räpinas võitis valimised Reformierakond 7 kohaga 21-liikmelises volikogus, aga võitja jäetakse kõrvale. IRLi taustaga valimisliit Ühtne vald sai volikogus 5 kohta, sotsid, EKRE ja Kesk kõik 3 kohta.

Valimisliidu Ühtne Vald esinumber ja nendel valimistel Räpinas kõige enam isiklikult hääli kogunud Veriora vallavanem Enel Liin sõnas, et läbirääkimiste edukuse korral on tegemist laiapõhjalise ja erinevaid osapooli kaasava koalitsiooniga. Enel Liin oli valimistel 238 häälega Kagu-Eestis enim hääli saanud naine.

Haldusreformi tulemusel on tuleviku Räpina uutes piirides ulatudes Meerapalust Paidrani. Tänase Räpina vallaga ühinevad Veriora ja suurem osa Meeksi vallast. Uus olukord on väljakutse igale tulevase volikogu ja vallavalitsuse liikmele ning see on ka põhjus, miks nende koalitsioonikõneluste olulisim märksõna on heatahtlik ja partneritega arvestav koostöö.

Koalitsioonikõnelustes osalevate partnerite hea piirkondlik esindatus ning ühine soov panustada Räpina valla arengusse on see mis annab kindlust, et asutakse tegutsema ühise eesmärgi nimel.

Viimased uudised