Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Parim Maastikuehitaja 2019 kutsevõistlus toimub 16.-18. aprillil 2019 Räpina Aianduskoolis. Kolme päeva jooksul panevad ennast proovile kutseõppurid üle Eesti. Viimasest võistluspäevast valmib kaasahaarav telesaade „Noor meister“.

Maastikuehituse võistlusala ülesanne koosneb praktilistest ülesannetest. Tööülesanne kujutab endast etteantud aja jooksul projekti alusel väikese aia rajamist, valmistades ette ja kasutades aia rajamisel mitmesuguseid materjale. Võistlus nõuab palju tehnilisi ja teoreetilisi teadmisi.

Kolmandal võistluspäeval, 18. aprillil, on pinge ja põnevus palju suurem, kuna toimub uue ja kaasahaarava kümneosalise telesaate „Noor meister” salvestus. Saade jookseb laupäeviti ETV2 ekraanil. Igas osas tuuakse televaatajate ette üks kutsemeistrivõistlus ning tutvustatakse ka teisi kutsekoole. Viimane osa filmitakse oskuste festivalil „Noor meister 2019″, mis toimub 3.-4. mail Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses.

Toimub meeskondlik võistlus ning ühest koolist võib osaleda kuni kolm kaheliikmelist võistkonda. Võistlustulle astuvad õpilased Luua Metsanduskoolist ja Räpina Aianduskoolist. Võistlust hindavad oma ala spetsialistid.

Maastikuehituse kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes maastikuehitaja  erialal. Võistluse eesmärk on tutvustada kutsehariduse võimalusi, vahetada kogemusi, anda õpilastele võimalus end proovile panna ja selle käigus selgitada välja parim noor maastikuehitaja.

Kutsemeistrivõistlust toetavad Gardest, Hydroseal OÜ ja Räpina Aianduskool.

Lisainformatsioon Innove kodulehelt.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“(PRÕM) vahenditest.

Sihtasutus Innove on hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.

Viimased uudised