Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 17. novembril tähistatakse üle maailma rohkem kui 60 riigis enneaegse sünni päeva. Ida-Tallinna keskhaiglas toimub juba sel puhul juba seitsmendat korda tänuüritus, mille sõnum on sel korral „Sündinud liiga vara: õige ravi, õigel ajal, õiges kohas.“

„Tahan südamest tänada kõiki, kes töötavad enneaegsete laste ning nende perede heaolu nimel. Elu on ime. Aitäh, et aitate nendel väikestel imedel sündida ja kasvada!“ ütles rahvastikuminister Riina Solman.

„Lapse sünd on suur rõõm lapsevanemale. Kui perre sünnib enneaegne laps, on uue olukorraga kohanemine kordi keerulisem kui tavaliselt, sest rõõmu varjutab mure lapse tervise pärast ning peas keerleb palju küsimusi. Mul väga hea meel, et Eestis saavad täna enneaegsed lapsed ja nende vanemad maailmatasemel abi, mis pakub raskes olukorras kindlustunnet ja lootust. Meil on suurepärased arstid, tipptasemel meditsiiniseadmed, lapsevanemad saavad olla lapse juures ööpäevaringselt, et pakkuda lapsele kasvamiseks ja tervenemiseks hädavajalikku lähedust ja armastust. Kaastundlike inimeste eestvedamisel on loodud enneaegsete laste vanemaid toetav kogemusnõustamise süsteem, et keegi ei peaks jääma oma murega üksi,“ lisas Solman.

Keskhaigla sünnitusmajas näeb aastas ilmavalgust üle 4000 lapse, neist ligi 350 on enneaegsed, kes veedavad oma esimesed elupäevad, nädalad ja isegi kuud haiglas.

Keskhaigla sünnitusmajas rakendatakse perekeskset intensiivravi, et kaasata juba peale enneaegse lapse sündi pereliikmed aktiivselt raviprotsessi. Keskhaigla sünnitusmajas mullu läbiviidud rahvusvahelise perede lähedusuuringu järgi leidis kinnitust, et nendel beebidel, kellel oli isa haiglas ema kõrval, oli nahk-naha kontakti ajaline kestust pea poole võrra pikem.

Enneaegse sünni päeva auks muutub keskhaigla sünnitusmaja taaskord terveks ööpäevaks sirelilillaks, sest just see värv on enneaegsete tunnusvärviks, mis tähistab uue elu algust ning sümboliseerib optimismi. Valgustamisega toetab haiglat valgusdisainifirma RGB Baltic ning turvateenuse pakkumisega G4S.

Lisaks toimub keskhaigla sünnitusmajas juba tavaks saanud trepikontsert, kus esineb torupillil Mari Meentalo. Sellele järgneb tänuüritus, mille avab rahvastikuminister Riina Solman. Üritusele osalevad lisaks meditsiinitöötajatele, koostööpartneritele ja rinnapiimadoonoritele ka ITK-s sündinud enneaegsed lapsed koos peredega.

Kommentaarid

Viimased uudised