Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahvastikuminister Riina Solmani ettepanekul ei pakuta Siseministeeriumi korraldatavatel vabariigi aastapäeva üritustel sel aastal alkohoolseid jooke.

„Rahvastikuministrina seisan perede huvide eest. Kahjuks näitab statistika, et keskmine Eesti elanik tarbib üle 10 liitri alkoholi aastas. See on pea poole rohkem, kui mõistlikuks peetakse. Saame ühiskonna suhtumist mõjutada läbi iseenese käitumise ja eeskuju. Seetõttu usun, et riigiasutused peaksid siin esmajärjekorras väga tugevalt teed näitama ning pidulikel koosviibimistel alkoholi mitte pakkuma. Pidulik tähistamine ei pea käima käsikäes alkoholitarbimisega“.

„Neile, kes soovivad pidupäeval klaase kokku lüüa, soovitan tarbida meie enda tootjate kihisevaid alkoholivabu mullijooke, meil on ministeeriumis edukalt kasutusel näiteks maasika-rabarberi käsitöölimonaad. Näeb ilus välja, maitseb alkoholist palju paremini, on tervislikum ning toetab kodumaist ettevõtlust,“ ütles Riina Solman.

Eile kohtusid riigikogus rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni juht Jaak Valge,  rahvastikuminister Riina Solman ja sotsiaalminister Tanel Kiik Tallinna linnavalitsuse esindajatega, et arutada ühtseid alkoholipoliitika põhimõtteid ja arenguid.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, rahvastikutoimingute koordineerimise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri portfelli eesmärk on Eesti rahva kestlikkus ja areng. Selle eesmärgi poole liigume läbi peresõbraliku Eesti ja sidusa ühiskonna. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

Kommentaarid

Viimased uudised