Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Eesti Punane Rist ja Rahvusvaheline Punase Risti Komitee alustavad ühiskampaaniat „Ole kohal“, milles paluvad toetust konfliktipiirkondade lastele meditsiiniabi tagamiseks.

Hinnanguliselt puudutab relvakonflikt iga kümnendat last maailmas. Kogutud annetusraha läheb kiirabitranspordi, haiglaravi (sh kirurgia), ravimite, rehabilitatsiooni, sünnitusabi ning ka traumateraapia jaoks.

Kampaanias räägivad oma loo lapsed maailma eri paigust, sh Nigeeriast, Ukrainast ja Jeemenist.

Viieaastane Aisha ja tema pere olid end äsja sisse seadnud uues kodus, Nigeerias. Ema Khadija imetas väikevenda kui köögis kõlas plahvatus. Ta tormas Aisha juurde, kes oli elus, kuid raskelt haavatud. Plahvatuses olid viga saanud Aisha silmad ning mürsukillud katsid tema keha. Aisha viidi kiiresti Maiduguri haiglasse, kus Punase Risti kirurg teda opereeris. Haavad kildudest võivad kergesti muutuda põletikuliseks ja ilma operatsioonita oleks Aisha ilmselt kaotanud nägemise või veelgi enam, kaotanud elu.

Kira elas kolm nädalat koos oma perega keldris, et varjuda lahingute eest Ukrainas. Lisaks varjupaigale, joogiveele, toidule ja meditsiiniabile, aitas Punane Rist Kiral ja tema pereliikmetel toime tulla vaimse traumaga. „Peame füüsilise abi kõrval väga oluliseks ka vaimset, sest kõik armid ei ole silmaga nähtavad,“ sõnas Banu, Punase Risti delegaat Ukrainas.

Alaa oli kõigest nelja-aastane, kui kaotas plahvatuses jala. Punane Rist leidis talle sobiva jalaproteesi ja viis läbi füsioteraapia oma rehabilitatsioonikeskuses Jeemenis, Taizis.

Aisha, Kira ja Alaa lood on vaid mõned näited Punase Risti abist konfliktipiirkondades. Iga lugu esindab suurt arvu lapsi, kellele saab annetuste toel meditsiiniabi tagada. Igaüks saab olla kohal andes panuse Eesti Punase Risti kodulehe kaudu: https://redcross.ee/anneta/olekohal/

Tegemist on Punase Risti liikumise ühiskampaaniaga, milles osaleb lisaks Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele üle kahekümne Punase Risti rahvusliku seltsi (sh Eesti, Läti, Leedu ja Soome).

Viimased uudised