Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lemmikloomadest teavitatakse ja kõik loomad vaadatakse üle ning vajadusel kiibitakse ja vaktsineeritakse marutaudi vastu.

Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul on ametit teavitatud 628 sõjapõgenikega kaasas olevatest lemmikloomadest, neist enamus ehk ligi 55 protsenti asuvad Tallinnas.

„Kokku on teavitatud 341 koerast ja 280 kassist. Tallinnas asub 345, Tartus 31, Pärnus 29, Võrus 17, Otepääl 11, Saaremaal 45 , Valgamaal 11, Ida-Virumaal 23 ja Lääne-Virumaal 5 lemmiklooma,“ kirjeldas Kalda, kuhu on enamik loomi jõudnud.

„Põllumajandus- ja toiduamet kannab kõik sõjapõgenike lemmikloomad registrisse ning see on sõjapõgenikele tasuta. Kui soovitakse Euroopa Liidu lemmikloomapassi (nt reisimiseks teise ELi liikmesriiki), siis seda väljastavad kutsetegevusloaga veterinaararstid ja teenus on tasuline,“ selgitas Kalda.

Kõik sõjapõgenikega kaasas olevad lemmikloomad Eestisse ei jää. Ametit on teavitatud 126st lemmikloomast, kes liiguvad edasi teistesse riikidesse, nagu näiteks Poola, Saksamaale, Soome, Tšehhi, Läti ja Rootsi. Sellistest lemmikloomadest teavitab PTA sihtriigi pädevat asutust.

Rohkem infot lemmikloomade teavitamise ja isolatsiooninõuete kohta leiab ameti kodulehelt.

Viimased uudised