Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

President Kersti Kaljulaid on homsest pühapäevani Tartumaal, kus külastab sotsiaalabi keskuseid, kõneleb Balti Kolledži 20. aastapäeval, avab Maarja-Magdaleena ja Äksi kihelkonnaviidad ja osaleb Tartu laulupeol ning võidupüha paraadil. Laupäeval osaleb riigipea Võnnu lahingu aastapäeva tähistamisel Cēsises.

Neljapäeval, 20. juuni hommikul külastab riigipea Tartu Herbert Masingu Kooli miljööteraapilist Pepleri ravikodu ja kooli, mis on mõeldud traumakogemusega ja psüühikahäiretega noortele ning seksuaalvägivalla kriisiabikeskust Tartu Ülikooli Kliinikumis.

Pärastlõunal osaleb president Kaljulaid koos Läti presidendi Raimons Vējonisega Balti Kaitsekolledži 20. aastapäeva tähistamisel ja lõpuaktusel ning seejärel avab Maarja-Magdaleena ja Äksi kihelkonnaviidad Juula-Igavere maanteel, mis on viimased ERMi algatatud kihelkonnapiiride tähistamise projektis.

21. juunil külastab Vabariigi President Elva laste- ja perekeskust, ettevõtet Saint-Gobain Glass Estonia AS ning annab Kaitseväe Akadeemias üle auastmed uutele reservohvitseridele.

Laupäeva hommikul sõidab president Kaljulaid Lätti, kus osaleb Võnnu lahingu aastapäeva tähistamisel Cēsises ning asetab koos president Vējonisega lilled Võnnu lähedal hukkunud Eesti ja Läti sõdurite haudadele ja mälestusmärkidele. Päeva teises pooles osaleb riigipea Tartu laulupeo rongkäigus, Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul kontserdil Tartu Jaani Kirikus ning kõneleb Tartu laulupeo peakontserdil.

23. juunil tervitab president Kaljulaid Tartus võidupüha paraadi.

Kommentaarid

Viimased uudised