Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lisaks praegu maailmas möllavale ja Aafrikast alguse saanud Omikroni variandile avastasid Prantsuse teadlased veel ühe Aafrikast pärit koroona variandi, mis on samuti väga nakkav ja ei pruugi alluda vaktsiinide kaitsele.

Värskelt avastatud, arvatavalt Kamerunist pärit koroona variandil on 42 mutatsiooni. Praeguseks on seda varianti tuvastatud Prantsusmaa lõunaosas Marseille’ piirkonnas 12 isikul, vahendab Daily Mail.

Praegu pole veel näha, et see uus koroona variant suudaks välja süüa Omikroni, mis moodustab 60 protsenti koroonaga nakatumistest Prantsusmaal.

Uus tüvi avastati 10. detsembril, aga see pole eriti laialt levinud.

Uus variant kannab teaduslikku nimetust B.1.640.2 ja selle kohta on ilmunud artikkel teadusväljaandes medRxiv. Sellel tüvel on mutatsioon E484K, mis muudab selle vaktsiinide toimele raskemini alluvaks. Samuti on sellel tüvel mutatsioon N501Y, mis muudab selle kergemini nakkavaks.

Uus tüvi on Omikroni sugulane ja näitab teadlaste väitel seda, kui kiiresti võivad koroona uued tüved tekkida ja levida üle maailma. Uute tüvede teket ja levikut on aga väga raske kontrollida.

Omikroni variant kannab teaduslikku nimetust B.1.1.529, sellel on ligi 50 mutatsiooni ja nakatab edukalt vaktsineeritud inimesi. Samas aga põhjustab Omikron praeguse info põhjal leebemat haigust.

Viimased uudised