Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaheri otsusega saab Lõuna prefektuuri uueks juhiks Vallo Koppel, kes vahetab välja Balti sideohvitseriks suunduva Tarmo Kohvi (pildil).

Praegu Ida prefektina töötav Vallo Koppel töötas varem Lõuna prefektuuri kriminaalpolitsei juhina.

„Olukorras, kus pikaaegne Lõuna prefekt Tarmo Kohv asub teisele tööle, pean õigeks, et Koppel naaseb Lõuna prefektuuri, mille meeskonda ta hästi tunneb,” ütles Vaher.

Vallo Koppel alustas politseiteenistust keskkriminaalpolitseis 1996. aastal. 2008.-2009. aastal töötas Koppel riigiprokuratuuri süüdistusosakonnas prokuröri abina ning aastatel 2010-2013 juhtis Lõuna prefektuuri kriminaalbürood. Alates 2013. aasta juulist töötab Koppel Ida prefektina.

Kohv hakkab korraldama Balti koostööd

Kaheksa aastat Lõuna prefektuuri juhtinud Tarmo Kohvist saab sideohvitser koostööks Leedu ja Läti politseiga.

„On olnud tõeline au teenida Eesti inimesi Lõuna prefektina ning juhtida nii head meeskonda. Usun, et kui sisemist sädet ei ole enam piisavalt, siis on õige hetk valida uued väljakutsed ja anda tegutsemisruumi noorematele tegijatele,” ütles Kohv.

Veebruarist hakkab ta korraldama operatiivset koostööd Läti ja Leedu politseiga ning asub täitma ka piiriesindaja ülesandeid suhtluses Läti piirivalvega.

„Minu jaoks on see hästi huvitav valdkond, kus saan kasutada oma seniseid kogemusi ja annan endast parima, et teiste riikide kurjategijad Eestist eemal hoida,” lisas Kohv.

Lõunaeestlane

Viimased uudised