Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: PPA

Eilse neljapäeva õhtul kella 20 paiku teatati, et Ruhnust Kihnu teel olnud  praamlaev Amalie oli vajunud kreeni ja laeva reisijad võivad olla ohus. PPA käivitas päästeoperatsiooni ja evakueerib pardalt inimesi.

Päästetöödesse kaasati koheselt PPA lennusalga kopter ning vabatahtlikud ja kutselised merepäästjad Kuressaare, Pärnu ja Ruhnu üksustest ja mereväelaev Valve. Praamlaev pööras pärast kreeni vajumist tagasi Ruhnu poole.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Taavi Kirsi sõnul viibis praamlaeva Amalie pardal kreeni vajumise hetkel 15 inimest – 12 reisijat ning kolm meeskonnaliiget. „Kopterimeeskond evakueeris praamlaevalt seitse inimest Ruhnu saarele, kellest üks vajas arstiabi ja toimetati Pärnu haiglasse.

Seejärel naases kopter tankimiseks Tallinnasse, kuid inimeste evakueerimisega jätkati sündmuskohale saabunud veesõidukitega ning praeguseks on praamlaevale jäänud 5 inimest. Päästetööd jätkuvad ning PPA kopter jõuab sündmuskohale umbes poole tunni pärast. Hetkel on praamlaev jätkanud ka ise liikumist Ruhnu poole ning on saarest nelja ja poole meremiili kaugusel.“

Sündmuste hetkeseis kell 4.30:

Põhja prefektuuri operatiivjuht Taavi Kirss: „Piirkonnas oleva ebasoodsa tuule suuna ja laeva kreeni tõttu on Amalie katsed Ruhnu sadamasse siseneda ebaõnnestunud ning vastu on võetud otsus, et kõige ohutum on sõita Läti ranniku suunas.

Amalie koos viie inimesega pardal on võtnud kursi Läti poole ning teda saadavad kolm päästealust. PPA kopter on Ruhnu saarel ning vajadusel valmis reageerima, samuti on Läti omalt poolt Amaliele ühe laeva vastu saatnud.”

Sündsmuste hetkeseis kell 7.00:

Põhja prefektuuri operatiivjuht Taavi Kirss: „Praeguseks on praamlaev Amalie mõned tunnid sõitnud madalal käigul Läti ranniku suunas ning seni on kõik läinud hästi. Laeva kreen on püsinud alates kreeni vajumisest siiani stabiilne varieerudes 10 ja 15 kraadi vahel. Tõenäoliseks kreeni minemise põhjuseks oli laeval oleva lasti – sõidukite – liikuma pääsemine.

Öö jooksul on täpsustunud ka laeval olnud inimeste arv. Kui pikalt arvasime, et pärast seitsme inimese kopteriga ja kolme inimese laevaga evakueerimist on pardale jäänud viis inimest, siis meie praegune teadmine on, et tegelikult on pardal inimesi kuus – kaks meeskonnaliiget ja neli reisijat. Amalie on praeguseks jõudnud mõne meremiili kaugusel Läti territoriaalvetest ning teda saadavad päästealused.”

Viimased uudised