Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis levib vaatamata vaktsineerimisele taas väga kiiresti koroona ja riigi terviseminister hoiatab, et vaktsiinid imet ei tee.

Portugali terviseminister Marta Temido ütles, et praegused vaktsiinid imet ei tee, need on kõigest tehnoloogia, vahendab Portugal Resident.

Vaktsiinide puhul räägitakse 70-protsendilisest, 80-protsendilisest ja 90-protsendilisest efektiivsusest, see näitab haiguse raske vormi saamise ärahoidmise tõenäosust, aga oht on alati olemas, ütles minister.  Tema väitel tuleks vaktsiinide mõju tugevdada, mis tähendab, et tuleb lasta teha uued süstid.

„Me ei tea, palju neid tugevdusi tulevikus vaja on,” ütles minister Temido, „me soetame suures koguses vaktsiine 2022. ja 2023. aasta jaoks.”

Portugal on tõusnud mõne nädalaga koroonaga nakatumiste arvu poolest taas Euroopa tippu, kus riik oli ka aasta algul. Portugalis möllab koroona India variant, see tuli sisse koos Briti turistidega.

Portugal oli üks esimesi riike Euroopas, mis asus kolm kuud tagasi piiranguid leevendama, pärast seda, kui nakkuse levik oli surutud väga madalale. Siis arvati, et koroona on riigis seljatatud. Nüüd levib aga nakkus taas väga kiiresti. Portugalis on rohkem inimesi vaktsineeritud kui Soomes või Eestis, aga sellele vaatamata ei ole suudetud nakkuse levikule piiri panna.

Viimased uudised