Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Portugali teadlased on jõudmas lõpule koroonavaktsiini alternatiivi – ravimi väljatöötamisega, mis muudab raske haiguse leebemaks.

Teadlased on alates eelmise, 2020. aasta maikuust töötanud välja ravimit, mis aitab koroona „kodustada” ja muuta „hunt koeraks”. Teadusprojekti juht Cecília Arraiano tutvustas asja eile õhtul televisioonis, vahendab SIC Noticias.

Praeguseks on teadlased suutnud välja töötada preparaadi, mis muudab viiruse 50 protsendi võrra vähem ohtlikuks, vähendades selle paljunemisvõimet. Edasi on kavas leiutis patenteerida ja leida ravimifirma, mis seda tootma hakkaks.

Arraiano ütles, et eesmärk on luua vahend, mis aitab koroona muuta tavaliseks külmetushaiguseks, mis on palju vähem ohtlik. Teadlane rõhutas, et külmetushaigusi põhjustavad samuti koroonaviirused.

Selle asemel, et inimesi vaktsineerida, saaks neid aidata, kui muuta koroona vähem ohtlikuks, nagu seda on külmetushaigused. Nõnda on võimalik vältida haiglasse sattumist.

Praegu pole teada, kuidas vaktsiinid mõjuvad ja milline on nende pikaajaline toime. Seetõttu on Lissaboni ülikooli keemia- ja biotehnoloogia instituudi teadlaste leiutis huvipakkuv.

Arraiano ütles, et välja töötatav ravim aitaks ka kõigi koroona mutatsioonide puhul. Teadlased on avastanud viiruse puhul ühe valgu nsp14, mis mängib olulist rolli viiruse paljunemisel. Nüüd üritatakse ravimiga seda valku nii mõjutada, et hundi asemel on tegemist kõigest koeraga.

Portugalis kutsutakse Arraianot juba „proua RNA”-ks, kuna ta on viiruste uurimisel teinud märkimisväärseid edusamme.

Viimased uudised