Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Balti liiga käsipallihooaja lõpplahendus saabub sel nädalavahetusel Põlvas, kus neli paremat meeskonda, teiste seas Põlva Serviti, selgitavad hooaja 2016/17 Balti liiga tšempioni.

Põlva Serviti kohtub poolfinaalis Ukraina klubiga Zaporožje ZTR ning teise finalisti selgitavad mullu esikohamängus vastamisi olnud Riihimäe Cocks ja Minski SKA, vahendas käsipalliliidu pressiteenistus.

Serviti on ainus klubi, kes viimasel kaheksal aastal – kui finaalturniiril pallivad neli tiimi – alati jõudnud tugevamate hulka. Viimati võideti Balti liiga 2010. aastal, ülejäänud kuuel hooajal lõpetati alati medaliga – kolmel korral hõbedase, kolmel pronksisega. Mullu oli Serviti kolmas, esmakordselt triumfeerinud Cocksi ja SKA järel.

ZTR-i ridades on Balti liiga parim snaiper

Serviti laupäevane poolfinaalivastane ZTR on Ukraina meistrivõistluste hõbe ja hetkeliider.

„Mängisime ZTR-iga paar aastat tagasi eurokarikal, võitsime kodus kolmega ja kaotasime Ukrainas viiega, aga loomulikult on sest ajast palju muutunud,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting. „Illusioone ei tasu luua, ZTR on kindlasti meie paaris soosik, tegu on väga tugeva meeskonnaga, kel eriti just tagaliinis võimsad liidrid.”

ZTR-i 28-aastane tagamängija Aleksei Gantšev on hetkel Balti liiga parim snaiper 82 väravaga ja Mustingu sõnul tuleb tema pidurdamisele eraldi tähelepanu pöörata: „Gantšev sai küll viimases liigamängus vigastada, aga peaks Põlvas rivis olema. Ta viskab stabiilselt kaheksa või enam väravat mängus ja teeb kõvasti tööd ka kaitses.”

Mängutempo kõrgeks

„Meil endil jääb vajaka just stabiilsusest, mäng on endiselt väga kõikuv,” tunnistas Musting. „Iga päev otsime, aga hetkel tunneme puudust kindlast liidrist, kes päevast päeva vajadusel mänguraskuse enda kanda võtaks. Samas on meil õnneks kõik mehed rivis ehk paljude hulgast valida õiget koosseisu ja loodan, et kodupubliku toel kerkivad esile ka liidrid.”

Serviti juhendaja on ZTR-i mänguga piisavalt hästi tutvunud. „Oleme vaadanud videosid, saame pisut infot ka oma ukrainlasest palluri Sergei Ljubtšenko käest ning teame, kes meile vastu astub. Kvaliteetsete ja just füüsiliselt võimsate vastaste vastu peaks meie trumbiks olema kiirus ehk peame mängutempo kõrgel hoidma kogu kohtumise vältel,” arvas Musting.

Serviti – ZTR-i mäng algab laupäeval kell 16, teine poolfinaal Cocksi ja SKA vahel kell 19:30. Pühapäevane kolmanda-neljanda koha kohtumine algab kell 12 ning finaalmatš kell 14:30.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised