Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva Serviti tantsutüdrukud. Kujutis: Facebook

Täna, 27. jaanuari õhtul toimub Põlvas Mesikäpa spordihallis juba seitsmes rahvusvaheline spordimeeskondade ergutustiimide festival-võistlus, kus võtavad omavahel mõõtu need tantsukollektiivid, kes tavaliselt spordivõistlustel vaid silmailu pakuvad.

Tegemist on ainukese mõõduvõtmisega cheerleadingu valdkonnas Eestis. Võistlusest võtavad osa tantsutüdrukute tiimid üle-Eesti ning ka naaberriikidest. Sündmuse peakorraldajaks on Eesti säravamaid koreograafe Andre Laine, kelle sõnul on tegemist aasta kuumima showga.

„See on vägevat elamust ja silmailu pakkuv sündmus kindlasti igale tantsusõbrale, sest kollektiivid tulevad välja oma parimate trikkide ja peadpööritava akrobaatikaga,“ kommenteeris Laine. Kahes kategoorias (cheerleaderid ehk ergutustants ja showtants) toimuval võistlusel hinnatakse nii füüsilisi trikkide tegemise oskusi kui ka lavalist sära ja energiat.

Eelmisel võistlusel žüriis olnud Olesja Kazeko rõhutas, et sellisel kõrgel tasemel kavade esitamine nõuab tüdrukutelt äärmiselt kõrget distsipliini ja väga palju pühendumist treeningutele.

„Kui cheerladeri kategoorias hinnatakse rohkem trikke, tõsteid, saltosid ja püramiide, siis showtantsu kategoorias loeb just kollektiivi ühtsus, tantsuline energia, kostüümid ja joonised“, selgitas Andre Laine võistluse hindamise põhimõtteid.

Eelmisel festivalil (detsember 2016, Põlva) mõlemas kategoorias võitjaks tulnud TTÜ korvpallitantsutüdrukud koos sama kooli saltopoistega tõdesid, et festivali tase oli väga kõrge ning nende võit tuli napilt.

VII Vabariiklik Tantsutüdrukute festival-võistlus algab 27. jaanuaril kell 18 Põlvas asuvas Mesikäpa spordihallis. Sündmuse korraldajad on Meie Stuudio ja Andre Laine.

Tule koos sõbraga kohale aasta kuumimale võistlusele ja ela kaasa Eesti kõige säravama ja õrnema spordiala esindajatele!

Videot vaata allpool.

Viimased uudised