Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänasel ajaloolisel päeval, mil möödus 100 aastat revolutsioonist Venemaal, valiti Põlva uueks vallavanemaks Georg Pelisaar, kes seni juhtis samuti Põlva valda, aga seda ilma nelja haldusreformi käigus lisandunud vallata.

Pelisaar sai 27-liikmelises volikogus 17 poolthäält.

Teine kandidaat Põlva valla juhi kohale oli senine Vastse-Kuuste vallavanem Lennart Liba, kes sai volikogult 9 poolthäält.

Põlva linnapea kandidaat Lennart Liba (seisab)

Põlva vallavolikogu kehtestas ka vallavanema ametipalga, mis on 3200 eurot kuus, millele lisandub mobiiltelefoni kasutuslimiit 50 eurot ja bensiinilimiit 250 liitrit.

Ühtlasi kaotasid täna, 7. novembril 2017. aastal oma ametikoha endised vallavanemad Mooste, Ahja, Vastse-Kuuste ja Laheda valdades.

Vallavanemate tutvustusvoorus ütles volikogu liige, endine Mooste vallavanem Ülo Needo, et kolmest kadunud vallast ei pääsenud keegi ei uue valla juhtimisse. Samas on mitmetes liitvaldades antud võimalus ka teistele. „Mujal on jäänud valla juhtimisse otsetugi, meil kahjuks seda pole,” ütles Needo „Kuidas seda puudust korvata, et asi ei lähe kiiva ja revolutsioonini,” lisas ta.

Vallavanema kandidaat Georg Pelisaar ütles enne valituks osutumist, et on kõigile uutele ideedele avatud. Näiteks võiks Põlvasse tulla nii bobirada kui skatepark, kui selleks leidub huvilisi ettevõtjaid.

Pelisaar märkis samuti ära, et täna on tegemist märgilise päevaga. Valla juhtimise kohta ütles Pelisaar, et mõned omavalitsused on tõesti läinud seda teed, et igast omavalitsusest tuleb üks abivallavanem. Seda on proovitud, aga Põlva vallas oli läbirääkimiste ajal teine eesmärk – et ei tee eraldi ringkondi, vaid jääb ühtne ringkond. Selle taga oli soov vältida kõikvõimalikke eraldi asetsevaid organeid. „Et üritaksime saada üheks omavalitsuseks,” märkis Pelisaar, „soovin, et me muutuks üheks tervikuks nelja aasta jooksul. Piirkonna liidrid igast piirkonnast on saanud volikogu liikmeteks. Endised omavalitsused saavad seeläbi võrdselt arendatud ja haaratud. Raske loota, et nelja aastaga kõik teed korda saavad, aga on hea, kui saab paremini kui nelja viimase aasta jooksul.”

Pelisaar lubas, et valla koolides jäävad alles väiksed klassikomplektid. Selle kõrval tuleb kõigile õpilastele tagada hea ja parem haridus. Ei piisa ainult väikestest klassikomplektidest, vaid püüda kasutada muid võimalusi, märkis Pelisaar. Tema sõnul pole normaalne ka see, kui õpilasel kulub kooli sõidu peale mitu tundi.

Põlva linna keskväljaku kohta ütles Pelisaar, et Põlva omavalitsusena on nii palju teinud, et nüüd lõpuks on omavalitsustöötajad väärt normaalseid euroopalikke töötingimusi. Nõuka-aegsetes keskustes nagu Otepääl on olemas kenad administratiivhooned, Põlval selline puudub. „Kui Põlva saab keskväljaku, oleks kingitus kõigile, kui Põlva kui keskus saaks oma Raekoja,” ütles Pelisaar. See oleks sümboolne rajada ühinemise järel. Valla töötajad on olnud ühinemise initsiaatorid, ametnikud on teinud palju tööd – ühinemisraha kui preemia oleks hea paigutada uue Raekoja rajamiseks keskväljaku äärde, märkis Pelisaar.

Seda, et Põlva vajab uut administratiivhoonet, kus pakkuda teenuseid, soovis ka teine vallavanema kandidaat Lennart Liba. „Kui vald seda tegema ei hakka, pole oodata, et eraettevõtjad hakkavad keskväljakut sisustama,” lisas Liba.

Lisatud on videod vallavanema kandidaatide Georg Pelisaare ja Lennart Liba kõnedest Põlva vallavolikogus. Georg Pelisaare kõne on siinsamas all, Lennart Liba kõne veel allpool.

Viimased uudised