Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Neljapäeva õhtul lõppenud käsipalli meeste meistriliiga vaheturniiri esimene voor tõi kahele tiimile tosinaväravalised võidud. Põlva Serviti pikendas koduste sarjade võiduseeria 23-le mängule, alistades HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 36:24 (17:9) ja HC Viimsi/Tööriistamarket oli 30:18 (16:7) üle SK Tapast.

Põlvas algas kohtumine kahe igipõlise konkurendi vahel külalistele katastroofiliselt – 14 minutiga spurtis Serviti juhtima 8:1, hoides kehralasi vahepeal kümme minutit kuival. Tollest hetkest mäng küll mingiks ajaks võrdsustus, kuid lähemale kui viis väravat HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ei saanud. Poolaeg kuulus Servitile 17:9.

Kaspar Lees ja Abdel Djalil Machou algatasid pärast vaheaega Kehra meeskonna tagaajamise, kuid seegi lõppes pea. Seisult 20:14 tegi suveräänne meistriliiga liider peamiselt Kristjan Muuga ja Carl-Eric Uibo väravate abil 8:0 vahespurdi ning põgenes lõplikult eest.

Kui Lees korra külaliste kasuks tabas, vastas Serviti kuue vastuseta väravaga ja juhtis juba 34:15! Kehral oli teiselgi poolajal veerandtunnine periood, mil visati vaid üks värav. Võõrustajad võtsid jala gaasipedaalilt ja lõppskooriks kujunes 36:24. Hendrik Varul tõi võitjatele kuus, Muuga ja Henri Sillaste viis väravat, kaotajatest oli täpseim Lees seitsme tabamusega, Machou lisas kuus.

Õhtu teises mängus olid 5.-8. kohtadele mängivas nelikus vastamisi HC Viimsi/Tööriistamarket ja SK Tapa. Külalised tulid mängule ilma põhipommitaja Vahur Oolupita, kes seni oli visanud enam kui neljandiku tapalaste liigaväravatest. Ehkki Tapa sai 2:1 ette, tegi kodumeeskond siis 6:0 vahespurdi ja hakkas tasapisi vahet kasvatama.

Poolaeg kuulus viimsilastele 16:7 ning kogu mäng 30:18. Otto Karl Kont viskas võitjate poolel mängu parimana seitse väravat, Mihkel Tamm lisas viis ning Aleksander Oganezov ja 17aastane Karl-Mihkel Seenmaa kolm tabamust. Kümnenda järjestikuse kaotuse saanud Tapa kasuks oli Gert Trofimov täpne kuuel ja Seenmaa eakaaslane Marten Saar neljal korral.