Käsipalli Balti liiga B-alagrupi kohtumises alistas Põlva Serviti laupäeval kodusaalis HC Tallinna 33:29 (14:13). Tegu oli kahe meeskonna kuuenda mänguga erinevates sarjades sel hooajal, seni on kõik võitnud põlvalased. Järgmisel nädalavahetusel külastab Balti liiga raames mõlemat Eesti klubi kolmekordne liigavõitja Minski SKA.

Alles teisipäeval Eesti meistriliigas kohtunud tiimid pidasid võitlusliku matši. Serviti sai küll 2:0 ette, aga pealinlased asusid peagi ise juhtima. Võrdsed lahingut jätkus avapoolaja lõpuni, kuid puhkama mindi kodumeeskonna 14:13 eduseisul.

Teist pooltundi alustas Serviti väga hästi, visates neli vastuseta väravat ning hoides Tallinna pallureid üle viie minuti kuival. Paaril korral õnnestus külalistel vahe kaheväravaliseks vähendada, aga veel üks 4:0 spurt tosin minutit enne lõppu aitas Serviti püüdmatult ette. Nii Eesti kui Balti liigas tänavusel hooajal kaotuseta püsivad põlvalased said 33:29 võidu.

Serviti poolel tabasid Carl-Eric Uibo ja Henri Sillaste kaheksa korda. Hendrik Varul ja Anatoli Tšezlov viskasid viis, Kristjan Muuga ja Martin Grištsuk kaks väravat. Kaotajatest oli täpseim Robin Oberg seitsme tabamusega, Markus Viitkar ja Kaimar Lees lisasid viis ning Sander Sven Annula, Rauno Aus ja Raigo Pennula kolm väravat.

„Avapoolaeg oli eriti võrdne ja teinegi ei tulnud lihtsalt,” tunnistas võitjate peatreener Kalmer Musting. „Tegime ikka lubamatult palju tehnilist praaki ja valesid otsuseid. Kinkisime vastastele lihtsaid võimalusi, aga õnneks seisid nii Eston Varusk kui Denis Lõokene väravas hästi. Oli ka ilmne, et teatud rühm mängijaid polnud kohtumiseks piisavalt hästi häälestunud.”