Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeva õhtul pidas Põlva Serviti Gümlingenis käsipalli EHF Cupi esimese valikringi korduskohtumise Šveitsi klubiga BSV Bern ning kaotas 25:27 (15:13). Kahe mängu kokkuvõttes pääses seega üldskooriga 53:51 järgmisse ringi Berni klubi.

Eesti meistermeeskond alustas kohtumist hästi ning pärast Henri Sillaste karistusviset ja Roman Aizatullovi tabamust juhiti 8. minutil 5:3. Ivan Telepnevi kaheminutiline karistus lõi külaliste rütmi segi, Bern tegi 6:1 vahespurdi ja asus 9:6 juhtima. Serviti peatreener Kalmer Musting kasutas minutilist mõtlemisaega ja tõmbas samas kaardipakist tõelise jokkeri.

Sergei Ljubtšenko sekkus ülihästi, algatades põlvalaste tagaajamisaktsiooni. 34-aastane vasaksisemine tabas esimesed viis sooritatud viset ja mõni minut enne vaheajavilet oli tablool 13:13 viik. Ent Ljubtšenko polnud veel lõpetanud – viimase minutiga lisas ta kaks väravat, aidates Serviti pausile 15:13 eduseisus. Ukrainlase kaheksast viskest lendas avapoolajal võrku koguni seitse!

Teine pooltund algas nagu esimene lõppes ehk Ljubtšenko tabamusega. Siis lubati aga šveitslastel lühikese ajaga viis vastuseta väravat visata ja Bern läks 18:16 ette. Kahel korral jõudis Serviti viigini, 19:19 ja 21:21. Ljubtšenko hoidis oma väravatega Eesti meistrit mängus veel seisuni 23:24, siis tuli Berni pallureilt kolm järjestikust väravat ning neljaväravalisest kaotusseisust enam väljapääsu polnud.

Serviti jäi BSV Bernile võõrsil alla 25:27 ning kahe mängu kokkuvõttes 51:53. Võitjatiimi ootab järgmises ringis Venemaa klubi Moskva Spartak. Ljubtšenko viskas üleplatsimehena 12 väravat, Sillaste lisas viis, Kristjan Muuga kolm, Ivan Telepnev kaks ning Aizatullov, Hendrik Varul ja Raiko Rudissaar panustasid ühe tabamusega.

„Kaks võrdset meeskonda ja kaks võrdset mängu,” kommenteeris Musting. „Eks oli teada, et kodumängud on tähtsad ja nii võime tõdeda, et edasipääs jäi meie poolt vaadates Põlvasse. Täna olime just realiseerimise osas paremad kui avamängus, ent lasime käest teise poolaja alguse ja mängulõpu. Meil oli reaalseid viigivõimalusi lõpus, aga üks-üks olukorrad jätsime ära panemata.”

Musting tõi välja kaks sangarit: „Eston Varusk oli postide vahel hirmsas hoos – tõrjus kaks karistusviset, lisaks veel kaheksa üks-üks olukorda ning valiti ka meie poolt mängu parimaks. Ja muidugi Ljubtšenko, kes pommitas täna väga võimsalt. Valmistusime kodus 7 versus 6 mänguks ning võibolla üllatasime vastaseid sellega, sest neis olukordades toimisime väga hästi.”

Viimased uudised