Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Põlva VV

Eile tutvustati Põlva Kultuurikeskuses Tartu Kultuuripealinn 2024 raames toimuvat Põlvamaa kultuuriprogrammi ning räägiti järgmise aasta augustis avatavast Taevapargist, mis idee kohaselt peaks kujunema uueks Lõuna-Eesti sündmuskeskuseks ja piirkonna maamärgiks.

Järgmise aasta sündmused ja Taevapargi idee võttis kokku Põlva Kultuurikeskuse juhataja Eerika Mark.

„Tartu Kultuuripealinn 2024 raames on ka meie piirkonna jaoks avanenud uued võimalused ning me saame koostöös Orient Festivali vedajate Tiina Jokineni ja Peeter Vähiga tuua järgmise aasta 16. – 25. augustis Põlvamaale projekti „Taevapargi pühitsemine” raames väga erilisi artiste laiast maailmast. Samuti on meil juba sõlmitud koostöökokkulepped mitmete Eesti esinejatega, kes koostavad just selleks puhuks erikava.”

Projekt „Taevapargi pühitsemine” nimetus lähtub uuest sündmuskeskusest ehk Taevapargist Põlva Kultuurikeskuse katusel.

„Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis avame 2024. aasta 16. augustil Põlva Kultuurikeskuse katusel Taevapargi, millest saab multifunktsionaalne vaba aja veetmise paik ning kust avanevad vaated Põlva linnale ja ümbrusele. Taevapark saab olema linna vaatetorniks, erinevaid võimalusi loovaks avalikuks ruumiks ja sündmuste korraldamispaigaks,” lisas Mark.

Taevapargi projekti autor on arhitektibüroo Arc Projekt OÜ, eesotsas Ülo Mahoniga. Lähikuudel kuulutatakse välja Taevapargi ehitushange. Katusepargi ehitust rahastab Põlva Vallavalitsus ning lisaks on saadud positiivne otsus toetuseks Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.  

„Taevapargi pühitsemine” programm toimub Põlva Kultuurikeskuses, Põlva Maarja kirikus, Intsikurmus ning väikeses mahus Setomaal.

Projekti kava ja detailid on täiendamisel, kuid juba on sõlmitud esinemiskokkulepped mitmete artistidega.

Kuulata saab Eesti Rahvusmeeskoori, lavastaja Aveli Asberi ja muusik Triinu Tauli poolt on valmimisel tantsuetendus „Olemisele“, kus löövad kaasa Tartu Ülikooli rahvatantsurühmad. Šotimaalt tuleb Finlay MacDonald, kes koos Ro:Toroga annab uhke torupillikontserdi. Gruusiast saabub Arhimandriit Serafim koos Assüüria Püha Isa Kloostri kooriga. Saksamaalt helikaussidega Karl Nieler. Eriti võimast etteastet oodatakse jaapanlastelt, kes reisivad Põlvasse 350 kg kaaluvate Taiko trummidega, samuti Sufi pöörlevatelt dervišitelt ja inuitidelt, kes saabuvad Kanadast ja Gröönimaalt. Kohalikest esinejates saab kuulata ka Seto leelokoore ning seto kultuuri edendaja Ahto Raudoja teeb põnevaid matku Setomaa tsässonatesse. 

„Detailse projekti programmi ja ajakava avaldame 2024. aasta alguses, kuid juba täna saab soetada Piletilevist varajase soetaja passe,” lisas Mark.

Viimased uudised