Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlva kool

Riigigümnaasiumi rajamise järel läheb Põlvas juba tänavu ümberehitamisele Põlva Kooli Kesk tn 25 asuv õppehoone, mille valmimisega pannakse ühtlasi ka punkt Põlva koolireformile.

Valitsus kinnitas hiljuti rohkem kui kahe miljoni euro suuruse investeeringu eraldamise Põlva Koolile, mille Kesk tänava maja ümberkohandamine võimaldab praegu kolmes majas töötava kooli koondada kahte hoonesse.

„Me kindlasti saame kõik klassiruumid soojemaks, valgemaks ja ka otstarbepõhisemaks,” rääkis Põlva vallavanem Georg Pelisaar Lõunaeestlasele.

Ümberehitustööde tulemusel võetakse kooliruum praegusega võrreldes efektiivsemalt kasutusele, suurendades sealjuures sportimiseks mõeldud põrandapinda umbes 600 ruutmeetri võrra.

„Ma tahaksin väga loota, et me saame ehitustöödega alustada juba suvel, halvemal juhul aasta lõpul,” märkis Pelisaar.

Ehitamine ja siis lammutamine

See tähendab, et järgmisel õppeaastal käib Põlva Kooli 4.-9 klasside õppetöö ajutiselt Lina tänava koolihoones, kuhu remondi ajaks kolitakse. Ühtlasi jääb see ka viimaseks õppeaastaks, mil Lina tänava koolimajas laste lärmi kuuleb.

„Pärast ümberehitust Lina tänava kool lõpetab oma tegevuse ja siis jääb Põlvasse kaks põhikooli[hoonet],” selgitas Pelisaar. „Ühes neist antakse haridust 1.-3. klassini ja teises 4.-9. klassini.”

Suure tõenäosusega ootab Lina tänava amortiseerunud koolihoonet ees lammutamine. „Lina tänava koolimaja on, kahju küll, aga nii palju amortiseerunud, et me ei oska sellele esimese hooga mingit rakendust leida,” tõdes Pelisaar.

Kui lammutamiseks läheb, siis säilitatakse koolimaja võimla koos abiruumidega, mis vallavanema sõnul jääb inimeste käsutusse.

Põlva Koolis alustas sügisel õppetööd 847 õpilast, neist Kesk tänava majas käib 509, Koolimaja teel 273 ja Lina tänaval 65.

Vaata jutuajamist Georg Pelisaarega järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised