Tüdrukute U13 vanuseklassi autasustamine. Foto: FC Lootos/Indrek Illus

2-5. augustini mängiti Põlva vallas rahvusvaheline noorte jalgpalliturniir Lootosspring 2018. Korraldajaklubi Lootos võitis tüdrukute U16 vanusegrupi, lisaks kaks teise ja viis kolmanda koha karikat.

Kahekümnendat korda toimunud turniiril osalesid lisaks eestlastele võistkonnad Lätist, Venemaalt ja esmakordselt Ukrainast.

Vanuseklassis U16 olid väljas Põlvamaa sõpruspiirkonna Kulikovka noortevõistkonnad. Mängud toimusid viies vanuserühmas poistele ja kolmes tüdrukutele. Kuuma ilma tõttu tuli korraldajatel kõik turniirid mängida Tilsi staadionil, kus ainukese kohana oli säilinud murukate.

Kokku osales turniiril 37 võistkonda 16 erinevast klubist. Edukaimaks osutus Puhja aleviku SK Barca, kes viis koju kolme esikoha ja ühe teise koha karikad. Korraldajaklubi Lootos võitis tüdrukute U16 vanusegrupi, lisaks kaks teise ja viis kolmanda koha karikat.

Turniiri kohtunikud olid seekord saabunud Inglismaalt Newcastle’ist. Turniiri raames toimus seminar vabatahtlike kaasamisest, mille viis läbi Hat-Trick projekti koordinaator Michael Gardner.

3. FC Lootos

Turniiri toetasid: Hansa Bussiliinid, Head Teil Teen, Pinest, Põlva Tarbijate Ühistu, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva vald, RT Auhinnad, Räpina Kultuurkapital, ajaleht Koit, CarStop, Charlot, Eesti Gaas, Hull Lehm, IIf, Intsikurmu Festival, Kultuurkapital, Leader Eesti, Masinateenus, Nike, Põlvamaa Partnerluskogu, Sanbruno, Sportreklaam, Tartal Grupp, Tilsi staadion, Värska Originaal.