Põlvas algas reedel rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup 2017, kus avapäeva mängudes alistas Põlva Serviti Minski SKA reservmeeskonna 37:33 ning Põlva Coop jäi alla Peterburi HC-le 14:27.

Valgevene tippklubi tõi Põlvasse peamiselt noortest koosneva tiimi, kus siiski mitmeid Balti liiga kogemustega mängumehi ning keda juhendavad olümpiavõitjaks tulnud Spartak Mironovitš ja Aleksandr Karšakevitš.

Kaitse ei kannatanud kriitikat

Serviti haaras SKA vastu juhtohjad, ent jäi 20. minutiks siiski 11:13 taha. Poolaja lõpp ja teine pooltund kuulusid siiski põlvalastele ning lähemale kui kaks väravat nad vastased enam ei lubanud. Väga lahtise mängu lõpusireeni kõlades särasid tablool 37:33 võidunumbrid, vahendas klubi pressiteenistus.

„Ei mänginud me täna hästi,” hindas Serviti peatreener Kalmer Musting. „Eriti just kaitses. Lasta Minski duublil endale 33 väravat visata, on liig mis liig. Teisel poolajal läksime 5-1 kaitse peale üle ja see toimis paremini, aga üldplaanis ei kannatanud kaitsetegevus mingit kriitikat!”

Musting tunnistas, et peab ise ka peeglisse vaatama. „Häälestuse poole pealt polnud meeskond täna mänguks valmis, peame sellega rohkem tööd tegema. SKA noored mängisid muidugi hästi ja väga ennastsalgavalt, aga pidanuksime ise teravamad olema,” lisas Musting.

Põlva noored kaotasid Venemaa hõbedatiimile

A-alagrupis mängiv Serviti järelkasvumeeskond Põlva Coop läks karikakaitsja ja Venemaa meistrivõistluste hõbeda Peterburi HC vastu küll 1:0 juhtima, ent selgelt tugevamale vastu ei saanud ning kaotas 14:27 (9:15).

Vaid 17aastane Mathias Rebane viskas Coopi kasuks 5 väravat.