Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva kultuuri- ja huvikeskuses algas teisipäeva ennelõunal politseiõppus, mille käigus lahendatakse vallavalitsuse ruumides puhkenud pantvangidraamat.

Tegemist on Tartu, Jõgeva ja Põlva maakonnas Lõuna-Eesti regionaalne kriisiõppusega, mille käigus harjutatakse samaaegselt kuue erineva pääste- ja korrakaitsesündmuse lahendamist.

Ajaliselt kattuvatel osaõppustel tuleb operatiivteenistustel reageerida haigla põlengule ja koolimajale tehtud pommiähvardusele Tartus. Samal ajal teatatakse äkkrünnakust ja pantvangiolukorrast Põlva kultuurikeskuses, mida asuvad lahendama tavapatrullide kõrval ka kiirreageerijad ning läbirääkijad. Sellele kõrval teatatakse Peipsil juhtunud laevaõnnetusest ning raskest liiklusõnnetusest Jõgevamaal, millele omakorda järgneb inimeste otsing maastikul.

Õppuse juht, politseileitnant Ottomar Virk ütles, et seni on koostööõppustel peamiselt lahendatud üksteisele järgnevaid kriisiolukordi, et mõõta operatiivüksuste valmisolekut ajaliselt pikemas perspektiivis, näiteks ööpäeva vältel.

„Tänasel õppusel kontrollime operatiivteenistuste juhtimis- ja reageerimisvõimekust olukorras, kus samaaegselt tuleb lahendada kokku kuus mahukamat vahejuhtumit kolmes Lõuna-Eesti maakonnas korraga. Ühesõnaga paneme proovile oma võimekuse olukorras, kus olemasolev ressurss on korraga hõivatud kriisiolukordade lahendamisega ning samas tagame veel ka tavapäraste väljakutsete teenindamise,” kirjeldas Virk.

Ta lisas, et antud õppuse näol on tegu iga-aastase suurõppusega tagamaks operatiivteenistuste pidev valmisolek suurematele vahejuhtumitele reageerimisel. „Valmisolek ei sünni pelgalt teadmisest või tarkusest iseendast, seda ongi vaja päriselt läbi harjutada. Oleme kindlalt seda meelt, et kõike, mis kaitseb inimeste elu ja tervist, on vaja pidevalt harjutada,” ütles õppuse juht.

Õppus kohalike elanike argitoimetusi ei sega ning olulisi muudatusi liikluses kaasa ei too. Arvestada võib siiski sellega, et Põlva kultuurimaja osaõppusel on linnas operatiivjõude tavapärasest rohkem näha.

Politsei eestvedamisel toimuval õppusel on kokku umbes 180 osalejat Lõuna prefektuurist, päästeameti Lõuna päästekeskusest, Lõuna-Eesti pommigrupist, TÜ kliinikumist, haridusministeeriumist ning häirekeskuse Lõuna-Eesti keskusest.

Lõunaeestlane

Viimased uudised