Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Keskkonnaameti Järvamaa büroo juhataja Janely Berg ja president Alar Karis. Foto: presidendi kantselei

„See on koht, kus sõnad saavad otsa. Püssiga inimese arutu julmus süüta kureperede vastu teeb hinge tühjaks,” ütles president Alar Karis, kes täna peatus Türi-Väätsa teel, kus ööl vastu 1. maid tulistas keegi neljal pesal surnuks kaheksa toonekurge.

Keskkonnaameti Järvamaa büroo juhataja Janely Berg, kes riigipeale julmast ja paljusid inimesi raputanud teost sealsamas rääkis, tunnistas, et see oli tema 17-aastase keskkonnaametniku töö ajal esimene kord, kui ta ei suutnud sündmuskohal pisaraid tagasi hoida.

„Peame end loodusrahvaks, mis tähendab austust kõige elava vastu. Tähendab mõistmist, kuidas ja miks linnud-loomad looduses toimetavad ja millist kasu nad meile toovad. Valge-toonekured on aastakümneid jaganud inimesega samu maastikke, hoidnud kahjurite arvukust kontrolli all ja pakkunud meile ka silmailu,“ ütles president Karis. „See barbaarne ja arutu tegu näitab, et meie seas on neid, kellel puudub elementaarne teadmine looduse väärtustest ja kes on minetanud ka inimlikud väärtused.“

President Karis loodab, et toonekurgede tapja saadakse kätte ja tal tuleb enda teo eest vastust anda.

„Minu üleskutse on: külastage kogu perega loodushariduskeskusi, matkaradu, vaadake omaenda kodu ümber avatud silmadega ringi. Õppige tundma Eestimaa loodust, see on üks meie riigi kõige suuremaid väärtusi, mis vajab sügavat austust,“ rõhutas riigipea.

Viimased uudised