Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Taavi Bergmann

Täna, 4. novembril toimus president Alar Karise esimene siseriiklik visiit Valgamaale, mille käigus külastati Tõrva vallas asuvat Hummuli Agro lauta, lasteaeda valmivat väliõppeklassi, Tõrva keskväljakut ning Tõrva Veemõnulat.

President alustas Tõrva valla külastamist Hummulist, kus esmajoones väisati Agrone gruppi kuuluvat ettevõtet Hummuli Agro. Lähemalt uudistati Asu lauta ning seejärel tutvustas Agrone juhatuse esimees Raul Jeets lähemalt Agrone rohelist tegevusprogrammi, mille eesmärgiks on 2035. aastaks jõuda süsinikuneutraalsete piimatoodete ning põllumajandussaaduste tootmiseni. Ettevõtte üheks eesmärgiks on jõuda ka noortele lähemale ja näidata, et põllumajandusettevõte võib samuti olla moodne ja mõelda tulevikule. Just seetõttu otsustati Hummuli lasteaia juurde rajada kingituseks väliõppeklass.

Peale aruteluringi suundutigi lasteaia Sipsik juurde, kus pisikesed vallakodanikud presidenti ootamas olid. Üle vaadati jõudsalt kerkiv õuesõppeklass Sipsiku Tareke ning lasteaed sai ka magusa kingituse. Lasteaia direktor Lisanna Kaar sõnas, et lapsed ootavad klassi valmimist pikisilmi ning elavad kaasa kogu ehitusprotsessile.

Hummulist edasi liiguti Tõrva, kus vallavanem Maido Ruusmann tutvustas keskväljakut ning rääkis lähemalt selle sünniloost. Muidugi ei saanud külastamata jätta ka Lõuna-Eesti uusimat sauna- ja veekeskust Tõrva Veemõnula, kus tähtsad külalised võttis vastu juhataja Sandra Kõressaar. Kuigi seekord saunamõnusid nautima ei mindud, sai siiski tervistava laengu kätte – prooviti immuunsust tugevdavaid tooteid valmistava kohaliku ettevõtja Chaga Health terviseshotti.

President andis intervjuu ka Tõrva Raadio noortele ning õhtusöögile koos vallavanema ja volikogu esimehega mindi kohvikusse Tilk Tõrva, kus oluliseks päevaks oli valminud spetsiaalne Vabariigi Presidendi õhtusöök.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et on suur au, et president oma esimese siseriikliku visiidi käigus just Tõrva valda väisas. „Oli rõõm võtta president vastu Mulgimaa kuurortis ja ajaloolises suvituslinnas Tõrvas, näidata meie viimaste aastate olulisemaid saavutusi ning tutvustada valla üht edumeelsemat ettevõtet Hummuli Agro,“ sõnas Ruusmann.  President Alar Karise sõnul oli ta soov külastada esimesena just Valgamaad, et arutada pealinnast ühes kaugeimas maakonnas kohaliku elu edenemist ning sealseid murekohti.

Viimased uudised