Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pfizeri koroonavaktsiini seostatakse Iisraelis südamelihase põletiku juhtumitega. Kokku on tuvastatud 5 miljoni vaktsineeritu hulgas 148 südamelihase põletiku ehk müokardiidi juhtu.

Iisraeli terviseministeeriumi andmetel on müokardiiti haigestunud põhiliselt noored mehed vanuses 16-19 ja põhjuseks on ilmselt koroonavaktsiin. Põletik tekkis vahetult peale vaktsineermist, vahendab Daily Mail.

Kokku on avastatud 275 müokardiidi juhtu, aga neist 127 puhul pole seos vaktsiiniga veel kindel. See tähendab, et haigestus üks inimene 20 000 vaktsineeritu hulgas. Kaks patsienti on surnud.

Iisraelis on kavas vaktsineerida ära ka 12-16-aastased lapsed, kuna võimalikud vaktsiini kõrvaltoimed on vähem ohtlikud kui viirus ise.

Iisraeli ametivõimud märkasid noorte meeste südameprobleeme seoses vaktsiiniga kõigepealt aprillikuus, mil tuvastati 60 haigusjuhtu.

148st patsiendist 27-l avaldus põletk peale vaktsiini esimest doosi ja 121-l peale teist doosi. Teadlased leiavad, et müokardiidi oht on suurem peale teist vaktsiinidoosi noortel meestel vanuses 16-30.

Müokardiidi puhul paistetab südamelihas üles, nii et süda muutub nõrgaks ja ei suuda enam verd pumbata. Enamasti põhjustab müokardiiti mõni viirus- või bakteriaalne nakkus.

Arvatakse, et vaktsiin põhjustab müokardiiti, kuna ta ärritab organismi immuunsüsteemi samamoodi nagu viirus. Enamasti südamelihase põletik peale viirushaigust taandub, aga osal patsientidel tekib südamepuudulikkus, infarkt või südame seiskumine.

Iisrael on maailmas vaktsineerimistega esirinnas, ligi 60 protsenti 9,3 miljonist elanikust on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud.

Viimased uudised