Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ravimifirma Pfizer on läbi viinud uuringu, millest tuleb välja, et koroonavaktsiin on 5-11-aastastele lastele täiesti ohutu. Nüüd soovitab Pfizer kahte doosi koroonavaktsiini kõigile lastele.

Ravimifirma palgatud teadlased väidavad, et vaktsiin annab lastele 90,7-protsendilise kindluse nakatumise vastu, vahendab Daily Mail.

Uuring on avaldatud teadusväljaandes New England Journal of Medicine ja teadlased väidavad, et alla 12-aastaste laste vaktsineerimine on hädavajalik.

USA ja mõned teised riigid on koroonavaktsiini 5-11-aastastele juba heaks kiitnud. Samas Ühendkuningriigi asjatundjad pole selleks veel vajadust näinud. Nüüd suureneb surve ka Ühendkuningriigi ametivõimudele hakata lapsi vaktsineerima.

Asjatundjad aga hoiatavad, et uuringus vaatluse alla võetud 2000 last on liiga väike kogus, et kinnitada vaktsiini ohutust. Nüüd nõuavad teadlased paremat kinnitust sellele, et vaktsiin on lastele ohutu.

Suurbritannias näiteks olid teadlased vastu juba tervete 12-15-aastaste laste vaktsineerimisele pärast seda, kui selgus, et vaktsiin põhjustab lastel südamelihase põletikku ehk müokardiiti. Briti valitsus siiski andis nõusoleku laste vaktsineerimiseks, aga ainult ühe doosiga, kuna südamelihase põletik tekkis lastel pärast teist doosi.

Nüüd arvatakse, et Briti teadlased, kes juba varem ei soovitanud tervete 12-15-aastaste laste koroona vastu vaktsineerimist, ei anna vastavat nõusolekut ka nooremate, 5-11-aastaste laste vaktsineerimiseks.

Briti terviseasjatundjad rõhutavad, et isegi kui lapsed südamelihase põletikust tervenevad, on vaktsiini pikaajaline mõju teadmata.

Viimases Pfizeri koroonavaktsiini uuringus anti kaks 10μg doosi ainult 1500 lapsele. See on liiga väike kogus, et tuvastada võimalikke südamelihase põletiku juhtusid pärast vaktsineerimist. Uuring viidi läbi juunist septembrini USA-s, Soomes, Hispaanias ja Poolas, lastele anti kaks doosi 3-nädalase vahega. Uuringu tulemusi võrreldi ligi 700 lapsega vanuses 5-11, kellele vaktsiini ei antud.

Pärast uuringut selgus, et 3 vaktsineeritud last nakatusid koroonaga, võrreldes 16 nakatunud lapsega, kes said platseebot.

Enne seda anti uuringute esimeses faasis märtsikuus 48 lapsele vanuses 5-11 doosid 10μg, 20μg või 30μg koguses. Lõpuks valiti välja 10μg doos, kuna sel oli piisav mõju ja vähem kõrvaltoimeid.

Kriitikud on väitnud, et lastel on parem koroonasse nakatuda ja saada immuunsus loomulikul teel, kuna oht raskelt haigestuda on väga väike: üks 500 000 hulgas. Teadlased on varem väitnud, et lastel saadud loomulik immuunsus aitab viiruse välja juurida.

Viimased uudised