Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Iisraeli relvajõudude pilt.

Kaitseminister Hanno Pevkur vestles täna hommikul telefoni teel oma Iisraeli kolleegi Yoav Gallantiga olukorrast Gaza sektoris ning Eesti ettepanekust saata piirkonda ligi veerand miljoni euro eest meditsiini- ja humanitaarabi.

Kaitseminister Pevkur avaldas Iisraeli kolleegile kaastunnet terrorirünnakutes hukkunute puhul. „7. oktoobri koletute terrorirünnakute valguses on Iisraelil mõistetavalt õigus enesekaitsele tagamaks Iisraeli elanike turvalisus,” ütles Pevkur.

„Eesti on selles küsimuses Iisraeliga solidaarne ning vastusena Iisraeli kaitseministeeriumi hiljutisele palvele on valitsuskabineti ettepanek annetada Iisraelile meditsiinivahendeid, mida Iisrael praegu käimasoleva sõjalise operatsiooni käigus vajab. Lisaks eraldab Eesti välisministeeriumi koordineerimisel finantstoetust palestiinlastele humanitaarabi vajadusteks,” ütles Eesti kaitseminister.

Samuti märkis kaitseminister Pevkur telefonikõnes ära vajaduse järgida rahvusvahelist õigust ning vältida tsiviilohvreid ja humanitaarkriisi.

Viimased uudised