Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peaminister Jüri Ratas ütles telepöördumises, et Eestis saama viiruspuhangute ajal rahvarohketes kohtades näomaski kandmine sotsiaalseks normiks.

„See ei pea tingimata olema meditsiiniline kaitsemask,” ütles Ratas, „meie Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet on loonud õpetuse, kuidas ise kodus maske valmistada ning mida pidada silmas nende kandmisel. Selle juhendi leiate ameti kodulehelt, valitsuse infokanalitest või meediast.”

Ratas ütles, et eriolukord ja seatud piirangud saavad ühel hetkel otsa. „Me ei tea veel, millal saame järk-järgult hakata oma tavapärase elu juurde naasma, kuid me töötame, et nende vastusteni jõuda. Oleme kahjuks veel haiguspuhangu süvenemise faasis, kuid ühiselt pingutades jõuame ka stabiliseerumise ja languseni. Seni tuleb meil ebamugavused ära taluda ning kõigil ennast hoida,” märkis Ratas.

Riigikantselei koostab praegu meditsiiniekspertide, teadlaste, riigiasutuste ning ettevõtete ja kodanikuühendustega meie kriisist väljumise plaani. See saab põhineda ainult faktidel, teaduslikul analüüsil ning meie parimatel teadmistel. Ka siin on lihtne põhimõte – parem natuke liiga palju karta, kui pärast tõsiselt kahetseda.

Viimased uudised