Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vaimset tervist toetav improkomöödia on maailmas levinud lähenemine, mille Peaasi.ee vaimse tervise spetsialistid koos improstuudioga Ruutu10 on kohandanud Eesti oludele vastavaks.

„On leitud, et impro aitab vähendada stressi, sotsiaalset ärevust ning aitab parandada suhtlemisoskuseid argielus. Positiivne mõju vaimsele tervisele tuleneb improtehnikast ja põhimõtetest, mis suunavad tegema koostööd, eksimist aktsepteerima ja sellesse positiivselt suhtuma,” selgitas Peaasi.ee projektijuht Sandra Liiv ning lisas „Improteater nõuab meilt, et oleksime hetkes, mitte mineviku või tuleviku mõtetes. See aitab õppida olema kohal siin ja praegu ning aitab parandada keskendumisvõimet.”

Peaasi.ee koos Ruutu 10-ga on koolitanud 17 lõunaeestlast, kes sügisel alustavad  Lõuna-Eesti kogukondades impro harrastusgruppide läbi viimist, et läbi lõbusa tegevuse toetada vaimset tervist.

„Soovime vaimse tervise teemad tuua spetsialistide kabinettide seinte vahelt välja kogukondadesse ja avada vaimse tervise teemasid Lõuna-Eestis uuendusliku, tavapärasest erineva nurga alt. Vaimset tervist toetavate impro harrastusgruppide käivitamine kogukondades vähendab hirmu vaimse tervise teemadel rääkimise ees ning pakub võimalust läbi impro harrastusgruppides osalemise oma vaimset vastupanuvõimet tõsta,” rääkis Sandra Liiv.

Professionaalsed improtajad koos Lõuna-Eesti sädeinimestega korraldavad 6. aprillil Otepää kultuurimajas ja 26. aprillil Genialistide klubis improkomöödiat tutvustava õhtu, kus saab näha improkomöödia etendust „Mis mõttes?”, osaleda vestlusringis, kus arutletakse impro rolli üle vaimse tervise hoidmisel  ja proovida töötoas erinevaid impromänge.

Projekt „Peaasi ajab naerma!” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Viimased uudised