Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Regionaalminister Janek Mäggi ja tema kolme nõuniku palgakulu on aastas ligi 120 000 eurot ehk summa, mille eest saaks elus hoida Valga haigla sünnitusosakonda. Regionaalpoliitiline kasu on haigla puhul aga palju suurem kui minister Mäggi PR-tsirkusel, kirjutab Päeveleht juhtkirjas.

Valga haigla sünnitusabi teenuse kahjumi katmiseks kulus mullu umbes 120 000 eurot. Ligikaudu sama suur on näiteks riigihalduse ministri ja tema kolme nõuniku aastane palgakulu. Pärast Jaak Aabi tagasiastumist oleks võinud selle ministrikoha kaotada ja anda säästetud raha näiteks Valga haiglale – regionaalpoliitiline kasu olnuks kindlasti suurem kui minister Mäggi PR-tsirkusel, mis sügisel nädalaks ka Valka siirdub, kirjutab Päevaleht.

Võrdlus Lätile kingitud aktsiisituluga on aga täielik kosmos: põhjapiiril olevates poodides müüdud alkoholilt kogus Läti mullu 25,6 miljonit eurot aktsiisi – summa, millest saaks Valga haigla sünnitusosakonna kahjumit katta üle kahesaja aasta ja kõiki kulusid sadakond aastat.

JUHTKIRI | Valitsuse saamatuse kuulutus Valgas

Esmaspäevane maanteesünnitus tuli Valga haigla sünnitusosakonna taasavamise eest võitlejatele otsekui tellitult, tõstes teema uuesti tähelepanu keskmesse. Liites kokku selle loo, uudised alkoholiaktsiisi rindelt ja minister Janek „Sünnitada Saab Ka Põllu Peal” Mäggi tegemised, võib tõdeda, et praeguse valitsuse saamatus väljendub eriti võimsalt Valgas.

Kommentaarid

Viimased uudised